ALKOTÓINK, művészeink

Germán Zita humorista, kabarészerző

A humor útján

Sokáig keresgéltem a saját stílusomat. Írtam mesét, verseket, novellákat. De éreztem, hogy nem egészen ez vagyok én. Aztán középiskolásként írtam meg az első humoros novellámat, aminek finoman szólva is erősen „karinthys” beütése volt. Sikert arattam vele az osztálytársaim körében. Bár számomra különösen az volt fontos, hogy a matektanárnak tessen, mert szerettem volna Neki bebizonyítani, hogy azért van, amihez én is értek.
És akkor elindult valami. Beneveztem különféle Humorfesztiválokra, amit diákoknak rendeztek. Sorra nyertem a „Legjobb Diákhumor” díjakat. Felléptem társulattal, akikkel jártuk az országot. Közülünk Aradi Tibor élvonalbeli humorista lett. Még az országos >>Ki mit tud?<<-ra is beneveztem, ahol a televíziós előválogatóig jutottam. Mióta a Gulnerben dolgozom, minden bálon igyekszem szórakoztatni a nagyérdeműt. Három évvel ezelőtt egy országos Humorfesztiválon szereztem meg az első helyet, saját írás kategóriában. Itt kaptam lehetőséget arra, hogy a Rádió Kabaréban is fellépjek. Frenetikus élmény volt!

A humor, a jókedv életelemem,
áthatja a mindennapjaimat és remélem a tanítványaimét is!

vissza a tanáriba                vissza a navigáláshoz