***   2023. szeptember 1.   ***

TANÉVNYITÓ 2023-2024.

Szeptember elsején reggel tartottuk tanévnyitó ünnepélyünket iskolánk díszudvarán.
Műsorunk rendezője, Virág néni köszöntötte az egybegyűlteket,
majd volt tanítványainak, az 5. béseknek zenés, táncos produkciója következett,
amivel elbúcsúztatták a nyarat. A felsős "legkisebbek" tánca után,
egy alsós "legkisebb" szavalata következett az iskolavárásról.
Igazgatónk köszöntőjében ismertette a nyár legfontosabb változásait,
köztük az elkészült új iskolaépület birtokba vételét, ahol 1-3. évfolyamaink
kezdhetik meg az idei munkájukat. A beszédet követően pedig első
osztályosaink vehették át a diákönkormányzat kis ajándékát,
és közösen letették gulneres fogadalmukat.
Az ünnepséget követően évindító foglalkozásokkal
kezdődött osztályainknak a tanév.

Igazgatónk, Aurél bácsi évnyitó beszéde:

"Tisztelt Kollégák! Kedves Gyerekek és Szülők!

Szeretettel és tisztelettel köszöntöm minden kedves vendégünket a 2023/ 2024- es tanév évnyitó ünnepélyén. Szeretném megköszönni mindazon munkatársam munkáját, akik - akár a nyári szabadságuk terhére is - hozzájárultak ahhoz, hogy ezt a tanévet zökkenőmentesen el tudjuk indítani. Az új tanév legnagyobb újdonsága, hogy elkészült az iskola új épületszárnya, amit most az alsós osztályok közül az 1-3. évfolyam fog elsődlegesen birtokba venni. Természetesen az étkező mindenki előtt nyitva áll. Szintén újdonság, hogy végre a tornaterem is teljes egészében a sport és rendezvények szolgálatába került vissza.  A tánc és számos alsós tornaóra egy, a többihez képest nagyobb tanterembe költözik, ezáltal megszűnik a tantermekben folytatott testmozgás, és a diákok biztonságosabb körülmények közé kerülnek. Az örömteli újdonságok mellett szomorúan kell elmondanom, hogy a nyár folyamán különböző okok miatt távozott az iskolából Germán Zita, Peringer Mónika, és Kónya György. Mindhármuk távozását személy szerint sajnálom, mert nagyon jó munkát végeztek a nevelés és oktatás terén. A búslakodás mellett örömmel tudom bejelenteni, hogy új kollégaként érkezett hozzánk Kéri Marietta. Nagy szeretettel és tisztelettel köszöntöm az iskola régebbi diákjait és a nyáron érkezett új tanulóit, valamint az új első osztályosokat. Az új diákoknak őszintén kívánom, hogy Ti is érezzétek jól magatokat közöttünk, de kérlek benneteket, hogy mindig figyeljetek nevelőitekre, és az iskola dolgozóira. Remélem, hogy munkánk beváltja a ti, és szüleitek elképzeléseit egyaránt! Kérem a szülőket, hogy fokozottan figyeljenek oda gyermekük otthoni tanulására, leckék elkészítésére és iskolai felszerelésére. Kérésem oka, hogy olyan oktatási helyzet alakult ki, amelyben a tanórákon kívüli időben a szaktanárok kevesebb időt tudnak fordítani a diákok fejlesztésére, az korábban, illetve a képességek szerinti csoportbontások jó részét is át kellett alakítani. Így most nagyobb felelősség hárul a diákok tanulmányainak felügyelete terén a családokra.

Külön köszöntöm még egyszer az új elsősöket, akik a következők:
1. a osztály: Antal Balázs, Balázs Bettina, Balogh Krisztofer, Bánhegyi Ákos, Berkes Bálint Gábor, Betéri László, Gonda Marcell, Horváth Csenge, Ipsics Noel Péter, Kovács Alexandra Nina, Liebháber Dorka, Németh Noel, Orodán Szolanzs Lana, Pataki Zalán, Pergel Mia, Ráski Zsombor, Szántó Martin Patrik.

1. b osztály: Baksa Nimród, Balsai Bence, Barna Martin, Csizmadia Bence, Georgiev Maxim, Harcsik Márton, Horváth Katrina, Horváth Nóra, Jalsoviczky Alíz, Karádi Miklós, Komoróczki Mark Thomas, Korláth Kornél Ádám, Kuczora-Koralevicz Dorka, Miczki Botond, Német Kristóf, Szeiler Szofia, Szeles András, Tellér Éva Lilien.

Kedves elsősök! Kérlek benneteket, hogy álljatok fel, és hagyományainknak
megfelelően mondjátok Emesz Adrienn után a Gulner iskolások fogadalmának szövegét!

„Én, X.Y. ígérem, hogy a Gulner Iskola tanulójaként igyekszem mindig úgy viselkedni,
hogy az iskolám büszke lehessen rám. Füzeteimre, könyveimre vigyázok. Nevelőimnek szót fogadok.”

Bízom abban, hogy a körülmények ellenére idén is sikeres,
élményekben, eredményekben gazdag évet tölthetünk el az iskola 95. tanévében.
Ezennel a 2023/2024. tanévet megnyitom!"