***   2021. június 16.  ***   frissítve: június 18.  ***

ELBALLAGTAK NYOLCADIKOSAINK

Június utolsó tanítási napjai az elköszönésről, a búcsúzásról szóltak nyolcadikosaink számára.
Előbb az őket tanító pedagógusoktól köszöntek el, élükön osztályfőnökeiktől,
Zsámboki Ritától, Hegedűs Katalintól és Kerekes Évától.

Elérkezett a nagy nap, június tizenötödike.
Hetedikeseink indították útjukra a ballagókat, műsorral köszöntötték őket.
Igazgatónk, Elek bácsi beszédében elmondta, hogy a korlátozások ellenére
öröm, hogy az idén már lehet ballagás, a tavalyiaknak ez sem adatott meg.
Átadta a kitűnő bizonyítványokat, majd a kitüntető Gulner Plakettet
Kiszel Zsófia 8. a-s és Sipka Virág 8. b-s tanulóknak.

Elek bácsi ünnepi beszéde:

"Kedves ballagó 8. osztályosok!

Szeretettel köszöntelek, elsősorban Benneteket, de valamennyi vendégeteket is, akik ebben a furcsa, remélem többet meg nem ismétlődő helyzetben elkísértek Titeket az általános iskolát záró, már nagyon várt ballagási ünnepre! Nyilván fölmerül a gondolataitokban, hogy miért is kell ilyen szűkös keretben ballagnotok; erre csak azt tudom válaszolni, hogy a tavaly búcsúzóknak még ez sem adatott meg – próbáljátok mindennek a pozitív oldalát kiemelni! Tulajdonképpen ez a jó tanács nem feltétlenül csak erre az alkalomra vonatkozik, hanem az élet valamennyi területére érvényesíthető. Az alapvetően pozitív gondolkodású ember a problémákat nem teherként kezeli, az adott helyzetekből mindig tanulva egyre könnyebben veheti az akadályokat, és nem utolsó sorban nem keseríti meg környezetét állandó panaszkodással, az előtte álló feladat megoldhatatlanságát erősítve magában.

Kedves Ballagók!

Hosszan sorolhatnám tanácsaimat, de vallom, hogy a kevesebb sokszor többet jelent. Ebben a pillanatban az előző gondolatokat tartom a legfontosabbnak, amit útravalóul nektek szánok. Kérlek Titeket, hogy az itt eltöltött kinek nyolc, kinek kevesebb év élményeiből őrizzétek meg azokat, amelyek hosszú távon is érdemesek a megőrzésre! Ebből természetesen egyéni vélemények alapján kinek több, kinek kevesebb adódott – az idő majd eldönti, melyek épülnek be véglegesen emlékeitekbe! A titeket tanító nevelőktől már nagyon hangulatosan, tisztességesen elköszöntetek, most rajtam a sor, hogy az iskola igazgatójaként utatokra bocsássalak Titeket! Kívánom, hogy életetek legyen kiegyensúlyozott, egészségben gazdag, találjátok meg azt az életutat, amelynek bejárása örömöt, megelégedettséget hoz számotokra és családotok számára is! Kedves kötelességemnek teszek eleget, amikor személyesen adhatom át azon tanulók bizonyítványát, akik a tanév során nem csupán a tanulmányaikban értek el kitűnő eredményt, de a magatartásuk és szorgalmuk is példamutató volt:  Kérem, a 8. a osztályból Kiszel Zsófia és Papdi Zsófia tanulókat, fáradjanak ki! Kérem, a 8. b osztályból Horváth-Szántó Máté és Sipka Virág tanulókat, fáradjanak ki!

Végezetül szeretném átnyújtani a Gulner Iskola Emlékplakettjét. Ezt a díjat a Gulner Iskola nevelőtestülete adományozza azoknak a ballagó tanulóknak, aki éveken át kimagasló tanulmányi és közösségi tevékenységével hozzájárultak osztályuk és az iskola sikeréhez. Kérem, hogy a 8. a osztályból vegye át az emlékplakettet: Kiszel Zsófia, a 8. b osztályból Sipka Virág!

Kedves Tanulók, Kedves Szülők!

A 8. évfolyam elballagott, de most nem csak tőlük búcsúzunk. Kállainé Szabó Szilvia több, mint egy évtizedet áldozott életéből iskolánk szülőkkel való kapcsolatának építése, fejlesztése érdekében. Kedves Szilvi! Nyugodt lelkiismerettel mondhatom, hogy történelmet írtál, hiszen ebben az időszakban olyan szintre emelted a szülői ház együttműködését, amit álmainkban sem képzeltünk. A helyzet sajnos nem engedi meg, hogy soroljam az eredményeket – azt ígértem, hogy rövid leszek -, de mindenki tisztában van érdemeiddel, aki őszintén végiggondolja az együtt töltött évek történéseit! Nagy tisztelettel és szeretettel köszönöm minden pillanatát a közös tevékenységünknek, amikor mindvégig egy dolog lebegett a szemed előtt: a gyerekek érdekeinek szem előtt tartásával őszinte kommunikáció a szülőkkel és az iskola dolgozóival!

Kedves Vendégeink!

„A hallgatás még senkinek sem ártott meg.”
Cato gondolatát én is magamévá teszem, és ezennel elhallgatva bocsátalak el Titeket!
Köszönöm megtisztelő figyelmeteket, figyelmüket!"

Ezt követően a ballagók képviselői feltűzték szalagjaikat iskolánk zászlajára.
Végül pedig elköszöntek az iskolától, majd elkészítették búcsúfotóikat.
Sikeres középiskolás éveket kívánunk, s azt, hogy megőrizzétek
kedves emlékeiteket iskolánkról, a társakról és pedagógusaitokról.