***   2019. december 10.   ***   frissítve: december 11.   ***

ADVENTI KONCERT 2019

December 10-én este 7. alkalommal gyűltünk össze az evangélikus templomban adventi koncertünkre.
Éva néni összefoglalója:
Kedves Gyerekek, Tisztelt Szülők!
Tisztelettel köszönöm minden tanítványomnak az év közben nyújtott odaadó zenei munkáját,
mellyel az általam megálmodottakat valóra válthattam. Nagyon nagy öröm számomra,
ha elképzeléseim megvalósításához társakra találok. Ebben az évben 41 diákunk segített ebben.
Külön köszönetet szeretnék mondani meghívott előadóinknak,
akik az adventi műsort még varázslatosabbá tették:
Halmos Kata Mária énekével, Kerényi Eszter elragadó fuvoladallamával,
Győri Gábor orgona kíséretével, Frech’ Gábor Körmendy-Juhász Györgyi versének megdöbbentő előadásával,
Psenkó Ferenc és testvére, Koppány trombitajátékával, valamint Magyar Dóra szép furulyázásával.
Köszönet csengettyűseimnek, szólistáimnak, Szajkó Kingának, Sallai-Balogh Boglárkának
és Bálint Antóniának a kimagasló teljesítményért, szépen megformált előadásmódjukért.
Minden kedves érdeklődőnek köszönöm, hogy elfogadták meghívásunkat!
Békés boldog ünnepet kívánok!
Kerekes Éva felkészítő tanár

Műsorunk szereplői voltak:
1. b: Gulyás Attila Gábor, Mihalovics Eszter
2. a: Farsang Adrienn Noémi, Fenyő Lili, Hesz Kamilla, Hódi Mai Truonghai, Maklári Kata, Palkó Nóra, Páricsi Liliána, Rostás Heléna, Tarsoly Renáta, Vida Bálint
2. b: Bánhegyi Alíz, Göcző Gábor, Kovács Tamara, Ökrös Salome, Reskó Liliom
3. a: Böszörményi Roxána, Csákvári Bianka, Draguner Andrea, Szabó Sára Panka
4. a: Horváth Szonja
4. b: Hegedüs Elizabet, Horváth-Szántó Petra, Mihalovics Lilla, Sallai-Balogh Boglárka, Szilágyi Kamilla, Varga Anna Izabella
5. b: Kiss Lilien Szabina, Kiszel Enikő, Psenkó Koppány Keve, Szajkó Kinga
6. a: Bálint Antónia Izabella, Bördös Bálint, Megadja Levente, Sauer Boglárka
6. b: Győrffy Laura Karina, Ráduly Delinke
7. b: Orbán Viktória, Szemán Virág
8. b: Gulyás Zoltán Hunor

Elek bácsi köszöntője:

Sok szeretettel és tisztelettel köszöntöm kedves vendégeinket. Megtiszteltetés számunkra, hogy el tudták fogadni meghívásunkat egy közös adventi együttlétre.
Nagy örömmel tölt el, hogy sokan vannak kedves vendégeink között, akik többször élvezték gyermekeink karácsonyt váró hangversenyét. Természetesen talán még nagyobb öröm, hogy mindig vannak új vendégeink, akik először vesznek részt a Gulner Iskola adventi rendezvényén. Tavaly pár gondolattal az adventi időszak történetiségéről, az adventi koszorú eredetéről beszéltem, ami szervesen kapcsolódik vendéglátó egyházunkhoz, az Evangélikus Egyházhoz.
Idén engedjék meg, hogy röviden gyermekeink nagy kedvencéről, az adventi naptárról emlékezzek meg.
Az adventi naptár használatának népszokása 1900 körül kezdődött, kialakulása egy német édesanyához kötődik, akinek kisfia, Gerhard, már hetekkel az ünnep előtt türelmetlenkedett a várva-várt és megszokott karácsonyi ajándékok miatt. Az anyuka ezért egy játékot talált ki gyermeke számára: egy kemény papírlapot huszonnégy részre osztott, mindegyik részre rátűzött egy-egy darab csokoládét, majd megengedte, hogy a gyermek minden este megegyen egyet-egyet közülük. A kisfiú, miután felnőtt, nem felejtette el édesanyja meglepetését, és üzleti vállalkozásba kezdett. Olyan naptárt szerkesztett, amelyen huszonnégy ablakocska mögé egy-egy darab csokoládé vagy cukorka volt elrejtve, s ezek csak a spaletták kinyitása után váltak láthatóvá.
„Van-e érzés, mely forróbban és sejtelmesebben megdobogtatja az emberi szívet, mint az ünnep és a várakozás izgalma?” - írta Márai Sándor. S valóban, mert bármikor is ünnepre, ünnepi készülődésre gondolunk, leginkább a karácsony előtti időszak juthat eszünkbe, melynek egyik eleme lehet az adventi naptár, mely a mai napig nagy népszerűségnek örvend.
Iskolánk tanulói a naptár egyik ablakocskája mögé nyugodtan beilleszthetik saját ajándékukként, az egyik csokoládé helyett, ezt a hagyományos hangversenyt, melyet hetedik alkalommal rendezünk itt, az Evangélikus templom vendégeként.
Köszönöm az újabb lehetőséget Győri Gábor esperes úrnak, aki ebben az évben nem csak házigazdaként, de előadóművészként is segíti a műsorban szereplőket.
Öröm ez a nap mindannyiunk számára, hiszen akik adnak, készültek erre az alkalomra, szívük minden melegét önök elé tárják. A műsor összeállításáért, a szereplők felkészítéséért hálás köszönetemet fejezem ki Kerekes Éva néninek, aki minden évben megható zeneműveket, verseket tár elénk. Külön köszönöm a volt gulneres fiataloknak, Kerényi Eszternek, Magyar Dórának, Psenkó Ferencnek, hogy szabadidejük egy részét nekünk ajándékozták, együtt készültek a versmondókkal, énekkarosokkal, csengettyűsökkel. Tisztelettel köszönöm Halmos Katának, a Fakutya együttes énekesének, hogy énekművészetével segíti iskolánk szereplőit.

A diákok mellett ebben az évben is élvezhetjük Frech’ Gábor tanár úr versmondását is, aki kollégánk, Körmendy-Juhász Györgyi versét szavalja.

Kedves Vendégeink!

Kívánom Önöknek, hogy idén is legyen részük egy olyan adventi hangversenyen,
amely méltó a közelgő ünnep bensőséges hangulatához!
Minden kedves vendégünknek nyugodt adventet,
akivel pedig addig nem találkoznék, békés, boldog Karácsonyt kívánok!
Györgyi néni képriportja: