***   2019. február 1.   ***

Tolnától Baranyáig - kiállításon jártunk

Szeptember közepén szerencsém volt részt venni a „Tolnától Baranyáig” elnevezésű művészeti tanulmányúton. A csodálatos helyeken és kiváló társaságban történő utazás meghatározó élményeket nyújtott, melyeket művészeti és pedagógiai munkámban egyaránt kamatoztatni tudok.

Először Kaposvárra mentünk, ahol Rippl-Rónai József csodálatos munkáiban gyönyörködhettünk előbb az emlékházban, majd a múzeumban.
Délután érkeztünk Pécsre, ahol este sétát tettünk a belvárosban. Másnap délelőtt megtekintettük a dómot, ezután pedig a Csontváry Múzeumot, és a Vasarely kiállítást Mesés látvány volt ezeket a csodálatos képeket eredetiben megszemlélni.

Hazafelé még tettünk egy rövid kitérőt Szekszárdra, ahol pincelátogatás keretében tettünk pontot a kétnapos tanulmányút végére.
Január utolsó napján került sor a Kondor Béla Közösségi Házban az utazás során szerzett élményekből készült alkotásokból rendezett kiállítás megnyitójára, ahová én is küldtem két képet és egy szobrot.

Köszönöm minden illetékesnek, hogy részt vehettem ezen a programsorozaton.

Frech Gábor