***   2018. március 7. 16.15   ***

Nyolcadikosainkkal a Fővárosi Komplex Rajzversenyen

A 2018. évi Fővárosi komplex rajzversenyre iskolánkból két 8. a osztályos fiatalember készített pályázati munkát, Kállai Dominik és Simonfi Norbert. Dicséretes, hogy a felvételi időszak kellős közepén, a sok egyéb elfoglaltság mellett, erre is tudtak időt szánni, minőségi munkát végezni.
A beugró feladat ez évben sem volt könnyű, talán a tavalyinál is nehezebb. Megadott, XX. századi festők alkotásai által ihletett makettet, egy barátságkuckót kellett készíteni, maximum három alapanyag felhasználásával.

Kállai Dominik munkája  és a választott Piet Mondrian kép:

Simonfi Norbert makettje és az ihletadó Joan Miró kép:

Dominik, nagy örömünkre bekerült a döntőbe, és egyedüli résztvevőként képviselte iskolánkat,
- sőt, egyedüli nyolcadikosként kerületünket - március harmadikán, a fővárosi legjobbak között!
A feladat itt sem volt egyszerű, Ettore Sottsas, XX. századi olasz építész stílusában
ülőbútort kellett tervezni, környezetbe helyezni.

Dominik igényes, szép munkája végül kilencedik helyezést ért el.
Gratulálunk, és további sikereket kívánunk neki a középiskolában is,
reméljük kapunk majd hasonló jó híreket szép eredményeiről!

Emőke néni

Gratulálunk Dominiknak,
és köszönjük Emőke néni felkészítő munkáját!