***   2018. január 16. 22.15   ***

BESZÁMOLÓ A "GULNER 90." FELSŐS HÁZI RAJZVERSENYÜNKRŐL

2018. január 12-én délután jókívánságainkkal láttuk el az épp a kerületi népdaléneklő versenyre induló és azóta csupa aranyos csapatunkat, majd kezdetét vette a felső tagozatosok számára kiírt hagyományos rajzversenyünk.

A feladat iskolánk fennállásának 90. évfordulójának ünnepe köré rendeződött és ennek szellemében alkothattak vállalkozó kedvű tanulóink. Gondolatindítónak néhány fotó is segítette a munkát, amelyek között iskolánk több szemszögből és nézőpontból készült homlokzatáról készült fotók, valamint iskolánk névadójának, Gulner Gyulának portréját rajzolták meg versenyzőink különféle, szabadon választható grafikai eljárásokkal.

A verseny hangulatára leginkább a komoly, elmélyült munka, a koncentráció volt jellemző, mégis szabadon alkottak a szép számmal megjelent növendékeink és mindannyiunk számára kellemes hangulatban telt a péntek délután.

Az eredményhirdetésre a havazás miatt szűk alkotói körben került sor január 16-án, ám ez csak még bensőségesebbé tette ezt a külön ünnepet. A kész alkotásokat a kompozíció, az anyaghasználat és a művészi kifejezőerő szerint értékeltük és az alábbi eredmények születtek:

5-6. évfolyam
Erdősi Zoé Petra I. helyezett
Varga Tímea II. helyezett
Göbölyös Viktória és Szulinszki Balázs megosztott III. helyezett

7-8. évfolyam
Dienes Márk I. helyezett
Hajdu Anna II. helyezett
Kocsis Dominik III. helyezett

A versenyzők felkészítői Frech' Gábor és Sánta Ferencné Császár Emőke voltak.
Minden versenyzőnknek és tanáraiknak szeretettel gratulálunk, öröm, hogy együtt lehettünk!
Az okleveleket Körmendy-Juhász Györgyi rajza felhasználásával,
Szabó Ildikó készítette,
a könyvjutalmakat Veresné Fodor Katalin ajánlotta fel,
a III. helyezetteknek járó díjakat és a rajzeszközök beszerzését
a Diákönkormányzat támogatta.

Köszönjük segítőink munkáját és támogatását.

Györgyi néni

Fotók: Györgyi néni