***   2017. október 10. 21.00   ***

Múzeumi sétán a 6. b osztállyal

2017. október 10-én a Magyar Nemzeti Múzeumba látogattunk a 6. b osztállyal, ahol Hunyadi Mátyás uralkodásával és a reneszánsz életmóddal ismerkedtünk meg. Egy rövid tárlatvezetéssel egybekötve beszélgettünk a törökverő Hunyadi János tevékenységéről, érdemeiről, valamint, fia, Hunyadi Mátyás történelmi szerepéről.
Ezt követően az osztály csoportokra bontva tanulmányozta a magyar reneszánsz életmód egy-egy szeletét, feladatok és a múzeumi kiállítás anyaga segítségével. Fegyverekről, könyvekről, az étkezési kultúra változásáról, valamint a korszak öltözködéséről egyaránt esett szó.

A feladatok sikeres elvégzését követően néhány tanulónk magára is ölthetett a korszak jellemző ruhadarabjaiból egyet-egyet. A foglalkozást egy rövid kézműves feladat zárta, amelynek során hagyományos eljárással pénzérmét vertek a gyerekek.

A múzeumi óra témája szorosan kapcsolódott történelmi tanulmányainkhoz, élményszerűvé téve a Magyar Királyság több mint 500 évvel ezelőtti történetét.
A belvárosból hazafelé természetesen nem maradhatott ki az osztály kedvenc játszótere, ahol egy rövid játékkal, sportolással zártuk a mai napot.
A múzeumi óra a Budapest XVIII. kerület Pestszentlőrinc- Pestszentimre Önkormányzata Közművelődési és Sport Közalapítványa által kiírt „MÚZEUMI SÉTÁK BUDAPESTEN 2017.” c. pályázat keretében valósult meg, amelyet ezúton is köszönünk.

Anikó néni