***   2017. július 2. 18.00   ***   frissítve: július 3. 15.00   ***

ANGOLOSAINK SKÓCIAI TANULMÁNYÚTJÁRÓL

"Skócia, Anglia, Belgium - 2017 június 18-27

Idei külföldi tanulmányi útunk Skócia volt, angliai és belgiumi kitérővel. Június 18.-án hajnali 4 órakor indultunk útnak, átkeltünk a Csalagúton, első hosszabb pihenőnk Cambridgeben volt. A város területén már a Római Birodalom előtti időkben is léteztek települések, egyetemeiről, kollégiumairól híres. Közel 25000 diáknak ad otthont. Este elfoglaltuk szállásunkat Edinburgh közelében,  Eyemouthban, az öböl partján.
Skóciai ismerkedésünket az Edinburghi vár látogatásával kezdtük, egy órakor hallottuk az ágyúdörrenést, és folytattuk az ismerkedést a várossal: Camera Obscura, Royal Mile, Parlament House, Scott Monument,Waverly Shopping Center, Princess Str. Az Obszervatórium dombjáról káprázatos kilátás nyílt az egész városra.
Ezt követően utazás a Loch Ness-hez, a tóparton álló romantikus Urquhart Castle romjaihoz. A Ben Nevis-t és Fort William-et érintve érkezünk meg a lenyűgöző Glencoe szorosba, ellátogattunk a Blair kastélyba.
A következő napon ellátogattunk a Linlithgow kastélyba és Stirling várába. Megnéztük a Wallace Monumentet, amelyet egy XIII. századi skót hazafinak állítottak.
Június 23.-án York felé vettük az irányt. Megtekintettük a híres Yorki katedrálist, melyről 627-ben származnak az első feljegyzések, hangulatos, szűk utcácskái mindenkinek elnyerték tetszését.
Este megérkeztünk londoni szállásunkra. Másnap reggel a Towert csodálhattuk meg, benne a koronázási ékszereket, fegyvereket, beefeatereket, és természetesen az elmaradhatatlan toweri hollókat.
Londoni második napunkon a Szent Pál Katedrálisba látogattunk el, ahol a vállalkozóbbak felmentek a suttogó galériába (500 lépcsőfok), ezt követően Madame Tussauds Panoptikumát néztük meg, majd londoni séta következett.
Utolsó napunk a belgiumi Bruggebe vezetett. Itt ki ki megtalálta az ízlésének megfelelő finomságokat: csokoládék, waffelek, jégkrémek, üdítő és frissítő italok.
Megcsodálhattuk az UNESCO világörökségi listáján szereplő középkori város nevezetességeit: a középkori vár és malmok maradványit, a Miasszonyunk templomát, számtalan kis templomot, csipkéit, gyapjú termékeit.
A kilenc nap alatt több, mint 6500 km-t tettünk meg busszal és több, mint 125 km-t gyalog. (a gyerekek hozzá számíthatják azokat a kilométereket, amit focizás közben tettek meg, és a sétákat, amiket a Holiday Park feltérképezésekor tettek meg)

Utastársaim voltak:
Frech Gábor, Buzsi Ádám, Buzsi Tamás, Jancsó Dávid, Miklós Rajmund, Muity Máté,
Sárkány Maja, Dúzs Kristóf, Szűcs Gergő, Zoltán Réka, Zsiga Barnabás és szüleik,
valamit régi gulneresek, Muity Laura és Tóth Tamás.
Köszönet mindazoknak, akik nélkül nem jöhetett volna létre ez a felejthetetlen utazás.
Domiscse Erzsébet angoltanár"