***   2015. december 12  10.25   ***   frissítve: 2016. január 9  21.30   ***

ADVENTI HANGVERSENYÜNK AZ EVANGÉLIKUS TEMPLOMBAN

December 10-én este hagyományos ádventi hangversenyünkre gyülekeztünk
a Pestszentlőrinc Kossuth téri Élő Kövek Evangélikus Templomba.
Az alábbiakban olvashatjuk egyik főszervezőnk, Pirschenk Erika néni összefoglalóját:

„Olyan jó néha angyalt lesni”

A Gulner Gyula Általános Iskola december 10-én rendezett meghitt, igazi ünnepekre hangoló Adventi koncertet a Pestszentlőrinci-Pestszentimrei Evangélikus Gyülekezet Élő Kövek Templomában. Az egybegyűlt vendégeket Kerekes Elek igazgató úr és Győri Gábor a templom lelkésze köszöntötte, akik az ünnep és a várakozás és a szeretet jelentőségét hangsúlyozták.

A versekkel összekapcsolt hangversenyen közel 60 tanuló lépett fel: az iskola énekkara, csengettyűs kisegyüttese Kerekes Éva tanárnő vezetésével, Kerényi Luca Emma és Szabó Nikolett 8.b osztályos és az 5.a osztályos tanulók osztályfőnökükkel, Pirschenk Erika tanárnővel. A műsorban felcsendültek a klasszikus karácsonyi darabok hangjai, majd iskolánk egykori kedves diákja Kerényi Eszter fuvolajátékával valamint Frech' Gábor iskolánk művésztanára szavalatával tette varázslatossá a perceket. A koncertet egy karácsonyi jókívánsággal és egy szeretetről szóló szép énekkel zárták a szereplő gyerekek, mely méltán lehet az est mottója is:

„Szeress, ha boldogságra vágysz!
Szeress, ha új világra vársz!
Szeress, már élj mindenkiért!
Mindig őrizd e célt!”

A műsor szereplői és a felkészítő tanárok nevében is áldott karácsonyt kívánunk!
Erika néni

A képeket, videóklipeket Emesz Adrienn néni készítette.

A koncert teljes felvétele (Szekeres János és Fia):