***   2015. november 24.  22.00   ***

"A 6.a. emelt angol csoportja a Természettudományi Múzeumban

A 6.a. osztály emelt angol csoportja egy rendhagyó kiránduláson vett részt november 20-án a Természettudományi Múzeumban. Egy háromnapos angol nyelvi projekt csúcspontjaként a múzeum falai között fedeztük fel Magyarország élővilágát. A kirándulást megelőző napokban a tanulópárok egy-egy magyarországi állatról készítettek angol nyelvű kiselőadásokat, amelyeket a múzeumban adtak elő egymásnak. A csoport tagjai jó hangulatban végezték a kutatómunkát a könyvtárban István bácsi segítségével, lelkesen bújták a szótárakat és fogalmazták, gyakorolták, tanulták előadásaikat.

Néhány tanulói vélemény a programmal kapcsolatban:
„Szerintem ez a kirándulás nagyon érdekes és látványos volt. Erre az alkalomra csoportban kellett készíteni egy beszámolót, de nem simán magyarul, hanem angolul. És az is elvárt volt, hogy ezt fejből is tudjuk. Nem csak angoltudásban, hanem természetismeretben is gazdagabbak lettünk. Ezen a napon mindenki jól érezte magát és élményekkel jött haza.”

„Nagyon tetszett ez az egész múzeumi projekt. Tetszett, amikor átírtuk a szöveget angolra, sok új szót tanultunk. Sok érdekes dolgot megtudtam, például, hogy vannak 17 kg-os hatalmas diók, és hogy a hiúz angolul lynx.”

„Szerintem ez az egész nagyon jó volt. Sokat nevettünk. A csoportban dolgozás is jó volt, bár az elején féltem, hogy mit és hogyan kell csinálni. De ráébredtem arra, hogy bárkivel is dolgozom, jó. Az elmúlt három napban jól éreztem magam. A múzeumban izgultam, mert kicsit csúsztunk a szöveg megtanulásával, de a végén sikerült.”

„FUN volt!”

Ezúton is köszönöm mindenkinek a sok munkát és ezt az együtt töltött remek délutánt!
Anikó néni"