***   2015. október 22.  16.45   ***

"A Csodák Palotájában járt a 3. a osztály

2015. okt. 21-én, szerdán, első közös kirándulásunk alkalmával a Csodák Palotájában jártunk. Magyarország első interaktív- tudományos kiállításán megtapasztaltuk, hogy hogyan lehet szórakozva tanulni. A gyerekek kedvence a tükrös labirintus, a szögletes kerekű autó és a fakírágy voltak. Az volt nagyszerű itt a gyerekeknek, hogy mindent megfoghattak, körüljárhattak, megtapasztalhattak. Az Öveges teremben fantasztikus kísérleteket is láthattak, ahol az előadó látványos műsorral mutatta be a gyerekeknek, hogy hogyan működik a természet. Az ártalmatlan kézfelgyújtás és a mínusz 197 C-os folyékony nitrogénnel való kísérletek nagy élményt nyújtottak a tanulóknak. A látogatás végén, aki akart még vásárolhatott is. A buszon hazafelé még egy jót beszélgethettünk is a megszerzett élményekről.

Mindenki nagyon jól érezte magát.

Nagyné Weidinger Ildikó"