***   2015. május 19. 16.00   ***   Frissítve: május 20. 15.30

"Atlétikai éremeső

Az idei kerületi atlétika versenyen fantasztikus sikereket értek el a gyerekek. A legjobb eredményt az 1-2. osztályos lányok érték el, akik a legfényesebb érmet szerezték meg a csapatversenyen, azaz 1. helyen végeztek.

A csapat tagjai:
Gachályi Angéla 1. a
Ábel Klaudia 2. a
Berki Barbara 2. a
Szajkó Gitta 2. a
Sipka Virág 2. b

A sikerhez hozzájárult, hogy
a kerület legjobb atlétája Sipka Virág 2. b osztályos tanuló lett. A kerület 2. legjobbja is gulneres, Szajkó Gitta a 2. a osztályból szerezte meg az ezüstérmet. A lányokkal másnap a budapesti bajnokságon is megmérettük magunkat. Sok sport iskola között is helyt álltunk.

A
3-4. osztályos fiaink is pontszerző helyen végeztek. A résztvevő 16 iskola közül az 5. helyet szerezték meg a csapatversenyben.

A csapat tagjai:
Dezse Ákos 4. a
Keller Aleks 4. b
Kovács Martin 4. a
Muity Máté 4. a
Varga Szebasztián 4. a

Említésre méltó az alsósok másik két csapata is. A kisfiúk 14 csapat között a 8. helyen végeztek. A II. korcsoportos lányok pedig a 7. helyet érték el a 14 csapatból.

A felső tagozaton egyéni eredményekkel dicsekedhetünk. Dezse László 6. b-s diák hihetetlenül jó futással mindössze 3 másodperccel maradt le az előtte levőtől és csak 10 másodperccel az első helyezettől. Így a képzeletbeli dobogó 3. fokára állhatott fel. A távolugrás szoros eredményt hozott. Szajkó Blanka 6. a osztályos tanuló a 3. legnagyobbat ugrotta, 11 cm-rel kevesebbet, mint az első helyezett. Bronzérmet vihetett haza.

Ábrahám Tamás 8. a-s tanuló 2 versenyszámban is jeleskedett. Súlylökésben 3., 1500 m-es síkfutásban kemény küzdelemben 6. helyezett lett.

1500 m-en a lányok között is született egy nagyon szép eredmény, melyet Kékesi Dóra a 7. b osztályból ért el, 5.-ként ért célba.

A legtöbb versenyzőt felsorakoztató versenyszám a 60 m-es síkfutás. Lin Qi szintén a 7. b-ből 10 mp alatt ért célba, a 6. helyen.

Akik ezekhez a sikerekhez hozzájárultak felkészítésükkel:
Badacsonyiné Bódis Hajnalka,
Germán Zita,
Kollár Tibor,
Krámli Kinga,
Magyar Róbert,
Nemes Éva,
Szabó Dóra,
Pálfiné Kozma Ildikó,
Répássy Éva,
Varga Anna,
Zsámboki Rita

Minden versenyzőnek, helyezettnek és felkészítő tanárnak gratulálunk a sikerekhez!"
Testnevelők

Fotók: Mónika néni

vissza az életképekhez                vissza a navigáláshoz                vissza a sportsikerekhez