***   április 24. 12.10   ***

Jutalomkirándulás Ferihegyre

Az ősz folyamán a Tomori Lajos Helytörténeti Gyűjtemény kiállítást rendezett a Delta Üzletházban Ég és Föld címmel, ahol a magyar repülés és a Malév történetét ismerhették meg a látogatók. Mi az ötödik és hatodik évfolyamosokkal megtekintettük ezt, ezzel egy sorsoláson vettünk részt, amelyen ingyenes repülőtéri látogatást lehetett nyerni. A sors úgy hozta, hogy iskolánk lett az egyik szerencsés nyertes.

A nagy nap április 23-án volt. Különbusszal hoztak, vittek minket. Ferihegyen betekintést nyerhettünk a repülőtér életébe, megnézhettük közelről a hangárokat, a repülőgépeket, a terminált, a le- és felszálló forgalmat és a tűzoltóságot. Felmászhattunk a tűzoltóautókra, és beülhettünk egy gyakorlógép belsejébe. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, nagyon jól éreztük magunkat, sok-sok érdekességet láttunk. Köszönjük.

Gábor bácsi

Kovács Gergő:
"A repülőtéren láttunk magán gépeket. Az amerikai nagy követ gépét is láttuk. Láttuk a repülőtéri tűzoltóságot. Egy tűzoltó kocsi meg lőtt is vizet. Remélem még többször is mehetek a repülőtérre."

Gráczia Marci:
"Voltunk a reptéri skanzenben. Busszal jártuk körbe a 12 km2-es területet. Először átmentünk az ellenőrző kapun, majd visszaszálltunk a buszba. Kaptunk egy idegenvezetőt. Sok gépet és hangárt láttunk. A gépek közt volt svájci, amerikai, magyar, német. stb. Megnéztük a reptéri tűzoltó állomást, ahol megmutatták nekünk, hogy működik egy tűzoltó. Utána megint visszaszálltunk a buszba, és elhagytuk a repteret. 16 órára értünk vissza az iskolába."