***     március 13. 21.35    ***     frissítve: március 14. 17.15    ***

Vetélkedő március 15-e alkalmából 5-7. osztályosoknak

A csütörtök délután a márciusi eseményeké volt a nyolcas teremben. Hét csapat 23 tanulója vetélkedett egymással. Peregtek az események: villámkérdésekre válaszoltak diákjaink, tikosított szöveget fejtettek, helyreállították a tizenkét pont összekevert követeléseit, térképen követték a nap eseményeit, sorba rakták a Nemzeti dal versszakait, honvédzászlót színeztek. Dolgoztak azzal az emlékanyaggal, ami már az övék, ami sikereik és kudarcaik által most újra megerősítést, kiegészítést nyert. Emlékeztek becsülettel, hiszen a legmagasabb elért pontszám a 8 forduló 39 pontjából az első helyezetteknél maximális, míg a 6. helyezésnél 26 volt. A résztvevők szerint változatos feladatok feldobták a hangulatot, s a 90 perc szinte észrevétlenül elrepült. Sok feladat, megemlítetlen név és esemény maradt. Lelkesedésből is futotta volna még. Sajnos be kellett fejeznünk. A sütemény, az üdítő is elfogyott. A játék szervezése, a lebonyolítás rugalmassága lehetővé tette az eredményhirdetést is.

Zsűrielnökünk, Erika néni sokat segített az előkészítésben,
a lebonyolításban és az értékelésben. Köszönjük. A süteményt is.

Eredmények:
I. helyezés:
A forradalom gyermekei 7. a 39 pont
Horváth Réta, Melczer Ticiána, Orosz Adrienn

II. helyezés:
Hadüzenet 7. a 35 pont
Mihalidesz Melissza, Simon Lili

III. helyezés:
megosztva

Zászló 5. a 30 pont
Borda Zsófia, Nagy Anna, Szabó Laura
és
Macskacsapat 5. b 30 pont
Buzsi Ádám, Grinácz Botond, Kelemen Lili, Osztolykán Milán

További helyezések:
4. Februári ifjak 6. a,
5. Magyarok 6. b,
6. A farkasok 5. b

Minden kedves diáknak köszönjük a részvételt!
István bácsi

István bácsinak pedig köszönjük a szervezést, előkészítést,
s a nívós vetélkedő levezénylését is!