***   2013. szeptember 2. 21.15   ***

MEGNYITOTTUK ISKOLÁNK 86. TANÉVÉT

Szeptember 2-án, hétfőn reggel tanévnyitó ünnepéllyel indítottuk 86. gulneres tanévünk első napját.
Műsorunkat Györgyi néni írta, szerkesztette és tanította be, a mesélő szerepében Kerényi Luca Emmát hallhattuk.

Majd Elek bácsi évnyitó beszédében számolt be
a nyári felújításokról, változásokról.

Elsőseink elmondták a Gulneres Fogadalmat,
majd átvették köszöntő kártyánkat és a gulneres kitűzőt
diákönkormányzatunktól.

Ezután Elek bácsi köszöntötte Sziráczki Éva nénit,
új angoltanárnőnket.

Ugyancsak köszöntötte a pályafutása 30. jubileumához ért
Weidinger Ildikó nénit és Répássy Éva nénit.

Elek bácsi évnyitó beszédében foglalta össze a nyári változásokat, s az előttünk álló tanév terveit, céljait
:

Kedves Tanulóink, Szülők, Kollégák!

Szeretettel és tisztelettel köszöntöm minden kedves vendégünket a 2013/2014. tanév évnyitó ünnepélyén.
Különleges, az előzőektől sok szempontból eltérő tanévet kezdünk. A változások nem csak partnereinknek (szülőknek, tanulóknak) jelentenek újdonságot, hanem az iskola valamennyi dolgozója számára is kihívásokat tartalmaznak. Mindannyiunk nevében kijelenthetem, hogy vagyunk olyan helyzetben, hogy állunk a kihívások elé, és őszintén remélem, hogy együttműködve sikeres tanév/tanévek elé tekinthetünk.
Remélem, hogy a nyári szünetben mindenkinek sikerült kipihennie magát. Mi most éppen úgy érezzük, ez már nem is a tanév eleje – annyi minden történt az elmúlt napokban.
Tanulóink a nyár elején Magyarkúton, egy hetes honismereti táborban vettek részt, ahol sok érdekes dolgot ismerhettek meg a Börzsönyről, de azt hiszem, hogy a helyi sporttáborban részt vevők is tartalmasan töltötték szabadidejük egy hetét. Ezúton is köszönöm mindkét rendezvény szervezőinek a nyári szüneti munkavégzést.
A tanév sok újdonságot tartalmaz, melyeket remélem sikerül idén is úgy megvalósítani, hogy tanulóink alapvető feladatait teljesíthessék.
A nyári szünetben több területen is sikerült felújításokat végeznünk:
• 6. terem padlóburkolatát kicserélték;
• 5 tanteremben (3-6-7-8-10) fa-lambériázást végeztek;
• 3 termet (6-7-10) kifestették;
• Az udvari homlokzat összes ablakát korszerűre cserélték.
Ezúton is kérek mindenkit: fokozottan figyeljen értékeink megóvására, és köszönetemet fejezem ki az alkalmazottak hősies helytállásáért, hogy a tanévet egyáltalán el tudjuk kezdeni.
Nagy szeretettel és tisztelettel köszöntöm a nyáron érkezett 12 tanulón kívül az első osztályosokat. Őszintén kívánom Nektek, hogy érezzétek jól magatokat közöttünk, és kérlek benneteket, hogy mindig figyeljetek tanítóikra, mit kérnek tőletek. Hagyományainkhoz híven kérlek Titeket, hogy felállva mondjátok utánam az első osztályosok fogadalmának szövegét:
"Ígérem, a Gulner Iskola tanulójaként igyekszem mindig úgy viselkedni, hogy az iskolám büszke lehessen rám. Könyveimre, füzeteimre vigyázok. Nevelőimnek szót fogadok."
Az első osztályosok neveinek elhangzásával párhuzamosan kérem a Diákönkormányzat képviselőit, adják át az iskola jelvényét, és az emléklapot legifjabb tanulóinknak:
Ábel Klaudia, Baló Elizabeth, Barta Emma Réka, Berki Barbara, Csiki Vivien Henrietta, Fazekas Petra, Horváth Nándor, Illés Bence Péter, Járóka Enrikó, Károly Dániel Ferenc, Kiszel Zsófia, Knapik Nóra, Kohári Balázs, Mack Boldizsár, Magyar Dóra Brigitta, Mihalidesz Máté Károly, Nagy Levente, Nemeskéri Armand Krisztián, Orosz Péter István, Psenkó Attila Kerecsen, Reiser Amina, Reskó Jázmin Zsuzsanna, Rostás Elizabet Szandra, Szabó Szonja, Szajkó Gitta, Szalkai Zalán, Szélyes Ramóna, Szulinszki Balázs, Szűcs Petra, Varga Tímea, Vermes Erhard Engelbert, Zakor Nándor.

Árvai Dominik, Bálint András, Bezák Boglárka, Binder Alexa, Borsos Dániel Mátyás, Budavölgyi Máté, Csécs-Kollár Barna, Deák Bálint Gergő, Dodok Máté Milán, Eszes Marcell, Farkas Boglárka Vivien, Gercsó Levente, Horváth-Szántó Máté, Izsák Csanád Ádám, Kállai Kristóf, Keresztes Rita Anna, Kovács Dávid, Králik Márton Pál, Mattesz Márk, Molnár Melinda Csenge, Nagy Tibor, Orbán Viktória Laura, Sipka Virág, Szemán Virág Nikolett, Szilágyi Nóra Lilla, Sztojka Mirella, Turza Emma Borbála, Veréb Bence Ferenc, Vető Richárd, Vida Dániel Zsolt.

A nyári változásokhoz tartozik, hogy pedagógus közösségünk is magújult. Sok szeretettel köszöntöm Sziráczki Éva angol szakos tanárnőt. Sikeres munkavégzést és sok erőt kívánok!
Két kollégánk pályafutásának különleges mérföldkövéhez érkezett.
Szeretettel köszöntöm Nagyné Weidinger Ildikót, egykori diákunkat, és Répássy Évát, akik pedagógus pályafutásuk 30 éves évfordulóját ünnepelhetik. Mindkettőjüknek további sok sikert és kitartást kívánok!

Kedves Szülők!

Ezúton is kérem Önöket, hogy azokat a leveleket, kérdőíveket, melyeket az iskola hazaküld gyermekeikkel, határidőre szíveskedjenek visszaküldeni. ha lehet ezt mondani, ebben az évben ez még fontosabb lesz. Kérem a jelenlegi, illetve az 1. osztályokban ma megválasztandó SZMK képviselőket, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan segítsék közös munkánkat!

Kedves Tanulók!

A következő napokban a tanítási órákon kívül elkezdik működésüket azok az egyéb foglalkozások, amikre már jelentkeztetek, vagy néhányan ezután jelentkeztek. Éljetek ezekkel a lehetőségekkel, mert az előttetek is ismert délutáni bent tartózkodási kötelességet tartalmassá igyekszünk tenni. Kollégáim lelkesen készülnek a színes érdeklődés teljesítésére, ne hagyjátok kihasználatlanul a lehetőségeket!
Bízom abban, hogy idén is sikeres, élményekben gazdag évet tölthetünk el, amely az iskola 86. tanéve.

Ezennel 2013/2014. tanévet megnyitom!