***   2013. május 27. 8.25   ***   Utolsó frissítés: június 5. 13.15   ***

Beszámoló egy rendhagyó rajzóráról az 1. a osztályban

Iskolánk fennállásának 85. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségsorozatunk kiemelt eseménye volt az az impozáns kiállítás, amelynek egyik hangsúlyos részét képezte művészeti nevelésünk bemutatása.

Komplex Művészeti Napközi elnevezésű nevelési programunk, a 2010/2011. tanévtől működik hivatalosan, de mára túlmutat a csupán délutáni foglalkozások körén. A „Jó gyakorlat” néven is megjelenő módszer részletes bemutatása, iskolánk honlapján is megtekinthető.

Kiállításunkon, az 1- 2. évfolyamon alkotó gyermekeink sokszínű munkái mellett bemutattuk az elmúlt évek kiemelkedő, nem csupán kerületi, de fővárosi, országos és nemzetközi I. helyezéseit elért, illetve különdíjas pályamunkáit is, igazolva ezzel a művészetek létjogosultságát, annak pozitív személyiségformáló hatását.

A megjelenő, már-már képzőművészeti alkotásoknak tekinthető festmények, grafikák színvonala felkeltette a Jubileumi rendezvényen megjelenő helyi sajtó (TV18) figyelmét is, ezért május 24-én pénteken, rendhagyó rajzórára látogattak el hozzánk, az 1. a osztályba.

A gyerekek a már jól ismert és „barátként” kezelt festék és különféle aquarell- technikák mellett, ezúttal egy számukra új grafikai eljárással ismerkedhettek meg.

Az óra, a készülődést megelőző izgalmak után oldottan, rendkívül jó hangulatban telt. Az egyéni, illetve a választható páros alkotás közben szívesen nyíltak meg, nyilatkoztak és néha kissé megilletődve válaszoltak Vajnai Melinda kedves kérdéseire.

Ezúton köszönjük a megtisztelő figyelmet és a lehetőséget, hogy megmutathattuk magunkat alkotás közben is, remélve, hogy sok művészetkedvelő, most még óvodás nyitja majd ránk az elkövetkezendő években iskolánk kapuját!

Körmendy-Juhász Györgyi