***   2013. május 22. 13.00   ***

KIS DÍJLOVASUNK ELSŐ ORSZÁGOS SIKERE

Első országos versenyén vett részt Hédli Jázmin Tímea 5. a osztályos tanuló 2013. május 18-án, Tahitótfaluban. A Póni klub által rendezett országos minősítő versenyen két számban indult: D1-ben - 16 indulóból 7. helyezést ért el. A D1 azt jelenti, amikor a lovas egy úgynevezett díjlovas négyszögben lovagolja le lovával az előírt feladatokat.. FSZ 2-ben - 34 indulóból a 10. helyen végzett. Az FSZ 2 azt jelenti, hogy 9-12 éves gyerekek futószáron, folyamatos körben lovaglás közben végzik el azokat a feladatokat, amiket a versenybíró ott a helyszínen kitalál. A futószárat az oktató tartja. Az Angliában rendkívül népszerű Pony Club 1929-ben alakult, tagjainak száma ma már több mint 46 000. 1989-ben alakult meg az Euro Pony Club, ami az európai Pony Clubok, ifjúsági lovas szervezetek gyűjtő szervezete, ma már több mint 700 000 taggal. Magyarországon a gyerekek lovas oktatásában korábban nem volt egységes rendszer. Ezért 2004-ben tíz magánszemély kezdeményezésére megalakult a Magyar Póni Klub Szövetség, azzal a céllal, hogy Magyarországon is elterjessze a Pony Club rendszerét, ezzel hozzájárulva a magyar lovas élet színvonalának emeléséhez. A díjlovaglásnak - akárcsak a „nagy” lovak és lovasok esetében, a Póni Klub versenyeken is - a ló képességeinek és fizikumának fejlesztése a célja. Így válhat a póni/ló nyugodttá, elengedetté, rugalmassá, együttműködővé. Ugyanilyen fontos, hogy a lovas megtanulja a pontos, korrekt feladat végrehajtásokat. Hédli Jázmin Tímea 6 éves kora óta lovagol rendszeresen, heti 6 alkalommal a XVII. kerületi Akadémia Lovas Iskolában, idén lett tagja az Akadémia Póni Klubnak. Lova: Kemir Betti, 12 éves, szürke kanca, fajtája Shagya (ságia) arab. Oktatója: Halaska Betty.

Hercog Tímea
Gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!