***   2013.február 4. 12.25   ***

ARANYTORKÚ VÁLOGATOTTUNK KERÜLETI ELISMERÉSE

Február 1-jén, pénteken délután felkerekedett énekes válogatottunk Kerekes Éva néni vezetésével, hogy megmérettesse magát a kerületi ének-zene munkaközösség népdaléneklő vetélkedőjén. A csapat tagjai: Kerényi Luca Emma és Ordas Vivien 5. b, valamint Tóth Tamás 6. b osztályos tanulóink voltak. Minden kategóriájukban csúcsra értek: Arany minősítéseket kaptak. Az átélt izgalmakról olvashatjuk Vivien izgalmas beszámolóját:

Népdaléneklő versenyen voltunk

Alpolgármesterünk nyitotta meg február 1-jén a kerületi népdaléneklő versenyt. A  Vajk Sziget Általános Iskola adott otthont a 12 iskola résztvevőinek. A zsűri tagjai: Simonicsné Edit néni és Turi Tamás voltak. Elsőnek Kerényi Luca és én álltunk a színpadra. Mezőkövesdi népdalokat énekeltünk. Ezután Tóth Tamás 6. b-s tanuló következett. Ő hevesi népdalokat énekelt. Miután felléptünk, Éva néni nagyon büszke volt ránk. A rendezők finom szendvicsekkel és teával vártak az ebédlőben. Az eredményhirdetésen Tóth Tamás egyéni kategóriában ,ARANY minősítést ért el, akárcsak én és Luca is ARANYAT kaptunk!

Gratulálunk énekes diákjainknak és köszönjük felkészítőjük munkáját!