***   2013.január 14. 15.30   ***

ISMÉT DOBOGÓN ÚSZÓTEHETSÉGÜNK

Miklós Marcell 8. a osztályos tanulónk ismét bizonyította sportolói tehetségét. Az alábbi interjúban legutóbbi sikeréről kérdeztem:

- Hol nyerted ezt a fényesen csillogó ezüstérmet?

- 2013.január 13-án részt vehettem a Budapesti Diákolimpián a BVSC-uszodában, ahol az idei budapesti úszódöntőket rendezték.

- Már megszoktuk, hogy minden versenyről, amin elindulsz, éremmel térsz haza. Izgulsz még egy-egy erőpróba előtt?

- Természetesen. Mindig elkap a versenydrukk. Ez szerencsére ösztönöz, s nem blokkolok le, inkább erőt merítek belőle. Most is így volt. 12:30-ra mentünk oda, s amikor kiléptem a kocsiból, elfogott az izgalom.

- A csapat, az edző ilyenkor mivel köti le a figyelmed?

- Bementünk az uszodába, átöltöztünk és bemelegítettünk, majd megbeszélést tartottunk, ami több mint stratégiai megbeszélés volt. Egyfajta mentális ráhangolás a versenyre. Gyakorlatilag már a parton leúszom a versenyt fejben, megtervezem az erőbeosztást.

- Hogy alakult a program?

- 14 óra körül - egy kicsi csúszással - megérkezett mindenki, majd elkezdődött a verseny. Ez volt az utolsó általános iskolás budapesti döntőm. Ezért elterveztem, hogy mindent beleadok, és megpróbálok idén is felérni a dobogóra! Megterveztem a futamom előtt minden karcsapásom.

- Milyen számban indultál?

- Hátúszásban indultam, az első futamba kerültem, és a második pályán úsztam. Sikerült második helyen végeznem.

- Gratulálunk a remek eredményhez! Mivel jár az ezüstérem?

- Most minden erőbedobásommal készülök az országos döntőre! S persze a középiskolai felvételikre! Ilyenkor érzem, milyen jó, hogy sportolóként állandóan versenyben vagyok! Nagyon köszönöm edzőim és a családom támogatását, amivel hozzásegítenek a sikerekhez!

- További szép eredményeket, sikeres koncentrációt az országos döntőben, a felvételin, s a középiskolában is!