MEGNYITOTTUK A 85. TANÉVET

Szeptember 3-án reggel tanévnyitó ünnepélyünkkel indítottuk a 85. tanévet. Az ünnepélyt napközis munkaközösségünk rendezte, szereplői Kerényi Eszter Lilla, Kerényi Luca Emma, Vágó Marcell Belián, s Énekkarunk tagjai voltak Kerekes Éva néni vezényletével. Műsorvezetőnk Virág néni volt. Igazgatónk, Elek bácsi köszöntötte elsős tanulóinkat, akik iskolakezdésük alkalmával fogadalmat tettek, s diákönkormányzati képviselőinktől  emléklapot és gulneres jelvényt kaptak. Majd két új kolléganőnket is bemutatta, valamint gratulált a pályafutása 25. évfordulójához érkezett Hajni néninek, Kozma Ildi néninek és Erika néninek. Végül megnyitotta a tanévet.

Kedves Tanulóink, Szülők, Kollégák!

Szeretettel és tisztelettel köszöntöm minden kedves vendégünket a 2012/2013. tanév évnyitó ünnepélyén.

Remélem, hogy a nyári szünetben mindenkinek sikerült kipihennie magát. Tanulóink a tanév végén egy hetes honismereti táborban vettek részt, ahol sok érdekes dolgot ismerhettek meg a Mátráról, de azt hiszem, hogy az új kezdeményezésű helyi sporttáborban részt vevők is tartalmasan töltötték szabadidejük egy hetét. Ezúton is köszönöm mindkét rendezvény szervezőinek a nyári szüneti munkavégzést. Bízom benne, hogy újult erővel kezdhetünk hozzá az előttünk álló tanév feladatainak megvalósításához.

A tanév sok újdonságot tartalmaz, melyeket remélem sikerül úgy megvalósítani, hogy tanulóink alapvető feladatait teljesíthessék.

A nyári szünetben több területen is sikerült felújításokat végeznünk: elkészült a főépület új szennyvízelvezető csatornája. Folyamatban van a megbolygatott rész füvesítése, újra parkosítása.

A 3. és 8. terem padozatának cseréje elkezdődött, a munkák folyamatban vannak. Ezt a két termet, valamint az 1. és a 6. termet kifestették, a lábazatok lambériázása szeptemberben várható. Meg kell szoknunk, hogy a könyvtár az informatika helyére, az informatika terem pedig a pincében található régi diákklub helyére költözött.

Ezúton is kérek mindenkit: fokozottan figyeljen értékeink megóvására, és köszönetemet fejezem ki az alkalmazottak hősies helytállásáért, hogy a tanévet egyáltalán el tudjuk kezdeni.

Nagy szeretettel és tisztelettel köszöntöm a nyáron érkezett tanulókon kívül az első osztályosokat. Őszintén kívánom Nektek, hogy érezzétek jól magatokat közöttünk, de kérlek benneteket, hogy mindig figyeljetek tanítóikra, mit kérnek tőletek. Hagyományt teremtve kérlek Titeket, hogy felállva mondjátok utánam az első osztályosok fogadalmának szövegét:

Ígérem, hogy a Gulner Iskola tanulójaként igyekszem mindig úgy viselkedni, hogy az iskolám büszke lehessen rám. Könyveimre, füzeteimre vigyázok. Nevelőimnek szót fogadok.

Az első osztályosok neveinek elhangzásával párhuzamosan kérem a Diákönkormányzat képviselőit, adják át az iskola jelvényét, és az emléklapot.

Ágoston Szabina, Baris Kíra, Csonka Natália, Fáklya Kíra, Fazekas Márk Csaba, Gábriel Marcell, Horváth Patrik Richárd, Jancsó Dávid István, Kalóz Boglárka, Katona Boglárka, Koós Vanda Laura, Mészáros Dávid, Mihály Vivien, Nagy Amanda Laura, Nagy Laura, Rad Olivér, Sárkány Maja Anna, Simon Kitti Zsófi, Szabó Dorottya, Varga Petra, Varga Roland Zoltán, Varju Richárd Dániel, Vascsák Zalán, Vékony Ármin, Volosin Dániel Koppány, Zakor Norbert.

Abdel-Malak Joseph Zeki, Bognár Gergő, Chen Wen Jie, Dienes Soma, Furucz Fruzsina, Gulyás Zoltán Hunor, Harsányi Vanda, Hörömpő Balázs, Kerekes Emma, Kiss Vanessza, Kolompár Cintia, Lin Xin, Marton Liza Mária, Moldvai Barbara Elizabet, Nagy-Péteri Ádám, Nagy Dzsenifer Nikoletta, Ramos Nikita Bianka, Sinka Emese, Sörös Odett, Szabó Szilárd József, Sztojka Gyöngyi, Varga Ákos, Vaskó Botond, Zeljenka Milán, Zsilinszki Máté.

A nyári változásokhoz tartozik, hogy pedagógus közösségünk is megújult. Két kolléga érkezett hozzánk: Sok szeretettel köszöntöm Répássy Évát, aki testnevelés-matematika szakos. E tantárgyak oktatása mellett a tanulószobán és sportfoglalkozások alkalmával is találkozhattok vele. Köszöntöm Németh Kornéliát, aki a konyhai dolgozók munkáját segíti. Sikeres munkavégzést és sok erőt kívánok mindkettőjüknek!

Három kollégánk pályafutásának különleges mérföldkövéhez érkezett. Szeretettel köszöntöm Badacsonyiné Bódis Hajnalkát, Pálfiné Kozma Ildikót és Pirschenk Erikát, akik pedagógus pályafutásuk 25 éves évfordulóját ünnepelhetik. További sok sikert és kitartást kívánok Nekik!

Kedves Szülők! Ezúton is kérem Önöket, hogy azokat a leveleket, kérdőíveket, melyeket az iskola hazaküld gyermekeikkel, határidőre szíveskedjenek visszaküldeni. Kérem a jelenlegi, illetve az 1. osztályokban ma megválasztandó SZMK képviselőket, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan segítsék közös munkánkat!

Kedves Tanulók!

A következő napokban lehetőségetek van arra, hogy tanórán kívüli programokra is jelentkezzetek. Az osztályfőnököktől jelentkezési lapokat kaphattok iskolai szakkörökre, nyelvtanfolyamokra, hitoktatásra, és még sok egyéb elfoglaltságra! Éljetek a lehetőségekkel, de soha ne felejtsétek legfontosabb feladatotokat: a tanulást!

Bízom abban, hogy idén is sikeres, élményekben gazdag évet tölthetünk el, amely az iskola 85. jubileumi tanéve, amelynek végén visszatekintve, remélem mindannyian elégedetten mondhatjuk el: minden tőlünk telhetőt megtettünk a siker érdekében.

Ezennel 2012/2013. tanévet, az iskola 85. tanévét megnyitom!