ÉLSPORTOLÓINK MÁRCIUSI SIKEREI

Martin nemzetközi bronzérme

"Nemzetközi Academic Cup tenisztornát rendezett Szlovákia Kassán. Nagyon készültem erre a versenyre is egy újabb nemzetközi jó eredmény reményében. Az első körben sima győzelemmel 6/0, 6/1-re vertem ellenfelem. Másnap párosban is fölényesen 6/1, 6/1-re hoztuk  a meccset.

Egyéni második körben 6/4, 6/1-re sikerült megvernem Szlovákia korosztályos 2. helyezett játékosát. Majd az elődöntőbe kerülésért 6/1, 6/2-re vertem cseh ellenfelemet. Végül egyéniben és párosban is sikerült elhódítani a 3. helyezésért járó kupákat!"

Zeljenka Martin 8. b

Haróth Alexandra ismét aranyérmes

A Magyar Látványtánc Sportszövetség Kvalifikációs Bajnokságán egyéni és páros kategóriában is fényes sikert aratott Haróth Alexandra 7.a osztályos tehetségünk, aki iskolánk egyesületi sportpartnere, A Tiringer Mozgásművészeti Sportegyesület színeiben ért fel ismételten a dobogó csúcsára. Íme Lexi beszámolója a versenyről:

MLTSZ Területi kvalifikációs verseny

Március 17-18-án versenyre készültünk a Tiringer S.E.-vel. Szombaton a ,,B", vasárnap az ,,A" kategória volt. Én vasárnap versenyeztem. Délelőtt léptem fel a duómmal. Bemelegítés után felvettük a ruhánkat, majd átnéztük a gyakorlatot. Nagyon izgultunk, hogy minden jól sikerüljön. Miután megcsináltuk a gyakorlatot, nem sokkal később eredményhirdetés vette kezdetét. Elsők lettünk és sikerült a kvalifikáció az Országos Bajnokságra. Délután a csapattal ugyanez a történet volt, csak ott még többen izgultunk, mert először voltunk egy csapatként versenyen. Eddig két csoportot alkottunk. Remekül sikerült a csapat gyakorlat is. Nem volt túl sok időm elkészülni az egyénimre, de siettünk, ahogy csak tudtunk. Gyorsan kisminkeltek, megcsinálták a hajam és átnéztem a gyakorlatomat. Nagyon izgultam, hogy jó legyen és minden sikerüljön és szerencsére így is lett. Este volt az eredményhirdetés, amin kiderült, hogy csapattal és egyénivel is elsők lettünk és még a kvalifikációs verseny is sikerült.

Haróth Alexandra 7.a

A szertorna bajnokságról

A kerületi szertorna bajnokságra készültünk a felsős lányokkal. Fájdalmat nem ismerve újra és újra megpróbáltak a lányok egy vékony deszkán egyensúlyozni. Ez a legnehezebb szer azoknak, akik most ismerkedtek meg ezzel a sportággal. A második legbonyolultabb gyakorlat a szekrényugrás volt. Természetesen nem egyszerűen csak átugrani kell. A kivitelezés okozta a bonyodalmat. A zsűrik szeme mindent figyelt. Hova érkeztek lányok, hány cm-re a szertől, mennyire volt nyújtva a lábuk, milyen magasra lendítették a lábfejüket, egyszóval mindent. A kedvenc gyakorlatuk a talajtorna, hiszen ez az, amit minden nap gyakorolnak. Játszi könnyedséggel spárgáznak, állnak kézen fejjel lefelé, repülnek a levegőben egy bukfenc előtt. Ez sikerült a legjobban mindenki számára.

Minden szeren külön pontozó bírók nézték a lányok kivitelezését. Itt igazán a nőiesség dominált, a test harmóniája.

A legsikeresebb Haróth Alexandra 7. a osztályos tanuló végzett, az egyéni összetett versenyen a nagyon előkelő 2. helyezést szerezte meg. Egyetlen ponttal mögötte Kántor Kyra 5. b osztályos tanuló, épphogy lecsúszott a dobogóról. Pár tized ponttal maradt le tőle Haróth Renáta szintén 5. b osztályos tanuló. Mindhárom lány fantasztikusan versenyzett, óriási dicséret illeti őket! Gratulálunk a lányoknak!

Röpis lányaink negyedik helyen végeztek!

Az idei tanév áldozatos munkájának gyümölcsét aratták le iskolánk röplabdás lányai. „Jöttek, láttak, győztek”. 3 mérkőzésből 2-t megnyertek, amivel kivívták az elődöntőben való részvétel jogát, melyen igen szoros véghajrában, maradtak alul. Nem szomorkodhatunk egy percig sem, ugyanis az előkelő 4. helyet szerezték meg, maguk mögé utasítva 8 csapatot. Ez önmagában is remek teljesítmény. Ám az a megtiszteltetés, amit a lányok játéka után hallottam, minden gyötrelmet kárpótol. Aki látta őket, csodálta, milyen ügyesek a lányok. Bebizonyították, sokat fejlődtek, mindenki dicsérettel illette játékukat!

Gratulálunk a lányoknak, megérdemelten lettek a kerület meglepetés csapataként a csodálatos 4. helyet!