A BIZTONSÁG KEDVÉÉRT!

Március 20-án vendéglátással összekapcsolt eredményhirdetésen fogadtak bennünket a kerületi rendőrkapitányságon. Beszélgettek velünk, s közlekedési filmeket vetítettek nekünk. A találkozó a rajzpályázat zárása volt, aminek címe: "Közlekedj biztonságosan!" Rajzainkon biztonságos és kevésbé biztonságos, sőt veszélyes helyzeteket rajzoltunk meg. Blanka például megrajzolta, hogyan, milyen sorrendben helyes és helytelen sétáltatni a kisgyerekeket és a kutyusokat egy forgalmas utca járdáján. Rajza megmutatta, hogy kinek kell az út széléhez közelebb közlekedni vigyázva a többiekre, s mi történhet, ha a felnőttek nem figyelnek a veszélyekre.

Nagyon örültünk, mikor felolvasták nevünket és iskolánk nevét a legügyesebb rajzokkal pályázók nevei között! Ajándékokat is kaptunk: kirakóst, társasjátékot és plüssmacit. Majd Júlia néni és anyukáink kíséretében kimentünk a kapitányság udvarára, ahol iskolánk rendőre, Marci bácsi megmutatott egy rendőrautót nekünk, s mesélt érdekességeket a munkájukról. Nagyon jól éreztük magunkat!

Borda Zsófia, Szabó Laura Ágnes,
Szajkó Blanka és Tóth Vivien Lili