AZ ELSŐ ÖTBŐL HÁROM HELYEZÉST ELHOZTAK MAGYAROSAINK
A KERÜLETI KAZINCZY SZÉPKIEJTÉSI VERSENYRŐL

Február 9-én, csütörtökön délután rendezték a Kerületi Kazinczy Szépkiejtési Verseny döntőjét a Gloriett Általános és Sportiskolában. Méltó házigazdára talált ez a verseny, mely magyar anyanyelvünk ápolása szempontjából kiemelkedően szép küldetést teljesít. A csodálatos, meghitt megnyitó után a 7. és a 8. évfolyam külön-külön várta, hogy ismertessék a verseny menetét. Egy szabadon választott és egy kötelező szöveget kellett felolvasni. A zsűri figyelte, hogy a diákok mennyire tudnak szépen hangsúlyozni, artikulálni, mennyire képesek egy idegen szöveget úgy tolmácsolni, hogy az azonnal érthetővé váljon mindenki számára. Az eredmény ismertetésekor nagy öröm töltötte el a szívünket, mert a 7. évfolyamon Haróth Alexandra 2. helyezést, Kerényi Eszter 3. helyezést, valamint a nyolcadik évfolyamon Répás Réka 5. helyezést értek el. Kékesi Réka 7. osztályos és Balogh Dóra 8. osztályos tanulók a zsűri szóbeli dicséretét kapták.

Nagy boldogság volt számunkra, hogy ilyen szépen szerepeltünk e rangos kerületi versenyen, ahol évfolyamonként 15-20 diák közül választják ki a legjobbakat.

Köszönjük a szervezők és a felkészítő tanárok munkáját!

Kriszti néni

Gratulálunk lányaink szerepléséhez
és
köszönjük Kriszti néni és Erika néni fáradozásait!