zeljenka martin kupagyőztes!

Zeljenka Martin 8. b osztályos tanulónk, teniszcsillagunk, december 13-án kedden egy fényes serleggel érkezett iskolánkba. A hétvégi évzáró Dunlop kupa történetét maga foglalja össze:

Nagyon kellemes körülmények között, a gyulai vár közelében tartották a versenyt. 32-es tábla volt, én voltam az első kiemelt. Tulajdonképpen "kötelező" volt nyernem. Az első meccsem sima 6/0,  6/0 lett, a második szintén sima játékkal 6/3,  6/2. A 8 közé jutásért vasárnap reggel 6/2, 6/1-re vertem az ellenfelemet, majd a következő meccsen 6/1, 6/1-gyel jutottam a döntőbe. A döntő volt a legerősebb meccsem,  itt már valóban komoly labdamenetek alakultak ki. A második szett ellenfelem repülőrajtjával indult, és elég hamar 2/0-ás vezetésre tett szert. Jobban kellett figyelnem, így  zsinórban hoztam 4 gémet, szépen hosszan bejátszottuk a pályát, és saját nyerőinkből próbáltunk minél több pontot szerezni. Így sikerült a második szettet megnyernem 6/3-ra. Ez volt az idei utolsó kiemelt verseny. Nagyon örülök, hogy nekem sikerült elnyernem a kupát. Ez a 67. kupám /és az arany, ezüst és bronz érmeket még nem is számoltam/. Remélem jövőre ez csak gyarapodni fog. Nagyon szépen köszönöm Zsolt bácsinak és az osztálynak a drukkolást, tanáraimnak és az iskolának a türelmet és megértő támogatást sportkarrieremhez!

Zeljenka Martin 8.b

Gratulálunk, további szép sikereket, Martin!

(Egyes hírek szerint Spanyolországban és Svájcban is
rendkívüli válságtanácskozásra hívták össze a teniszszövetséget...)