SPORTSIKEREK:
ASZTALITENISZEZŐNK ISMÉT BIZONYÍTOTT

Balogh Dóra 8. b:
November 18.-án részt vehettem a kerületi asztalitenisz diákolimpián, amit a Gloriett Sportiskolában rendeztek. Három órakor kezdődtek el a meccsek, szettenként 21 pontig és két nyert játszmáig tartottak, a régi szabályok szerint. 15-en jelentkeztünk a különböző iskolákból. A legelején nagyon izgultam, ám amikor az első meccset 2-0-ra nyertem, kicsit felszabadultam a sikerélménytől. Minden meccs előtt egy bemelegítő mérkőzést játszottam ellenfeleimmel, ahol kiismerhettem „gyengébb pontjaikat”. A verseny legnehezebb része az utolsó, a tornaterem közepén lévő asztalon játszott mérkőzés volt. Egy korábban évekig versenyzőként pingpongozó lánnyal kerültem össze, aki mellesleg az óvodatársam is volt. Végül este öt körül - szintén 2-0-ra - sikerült megnyernem az első helyért zajló és egyben utolsó meccset, a nagy döntőt! Köszönöm a sok bíztatást, remélem, decemberben újra jó eredményekkel térek vissza a budapesti versenyről is.

Hajrá Dóri! - a budapesti versenyeken is.

MARCELL DIADALA A DIADAL-KUPÁN

Úszás - Miklós Marcell 7. a:

A 18. kerületi Diadal-Kupa bajnokságán ismételten megmérettetük felkészültségünket, tudásunkat. Izgalmas versenyeken gyors- és hátúszásból is a dobogó tetejére állhattam, mellúszásban pedig negyedik helyezést értem el a rangos mezőnyben. Összesítéskor pedig korosztályomban elnyertem a legjobb I. helyezettnek járó kupát is! Ezért igazán érdemes volt keményen edzenem és küzdenem!

Gratulálunk Marcell a kupához és a fantasztikus "éremesőhöz"!

A kerületi Diákolimpia úszóversenyén hátúszásban Marcell III. lett.

LÁTVÁNYTÁNCOSUNK ÚJABB LÁTVÁNYOS SIKERE

Többszörös Európa- és Világbajnok látványtáncosuk, iskolánk tanulásban és sportban is kiemelkedően dolgozó tehetsége ismét "bearanyozódott". Egyesületi sportpartnerünk, a Tiringer Mozgásművészeti SE versenyzőjeként az idei Bajnokok Gálája Őszi Kupa viadalán páros látványtánc Junior Duó kategóriájában végzett az élen partnerével, Cseh  Krisztinával.

Haróth Alexandra 7. a:

November 19-én, korán reggel egy nagyon izgalmas napra ébredtem. Versenyre igyekeztem. Az Őszi kupa várt rám, ami azt jelentette, hogy ezzel a megmérettetéssel zártuk a versenyszezont. Fél kettő körül a duómmal léptem fel, majd 10 perccel a gyakorlat után csapattal. Szép sminket és frizurát is kaptunk. A ruháról nem is beszélve. Örömmel jöttünk le a színpadról, hisz úgy éreztük jól zártuk ezt az évet. Az eredményhirdetésre csak este 10 óra körül került sor, de előtte még duóval felléptünk a Bajnokok Gáláján, amiről tv-felvétel is készült. Eredményesen szerepeltünk. Duóval ,,A" kategóriában első helyezést értünk el. Csapattal ,,B" kategóriában másodikak lettünk. Remélem ilyen sikeres lesz a tavaszi versenyszezonunk is!

Gratulálunk az újabb sikerhez!

ÚSZÓBAJNOKUNK IS "SZÁLLÍTOTTA" AZ EREDMÉNYEKET

Szabó Eszter 8. a úszás:

Az idei diákolimpián pillangóban első, gyorsban harmadik lettem. Most nehezebb volt, mert idősebbekkel úsztam. 10-11 éve úszom, tavaly igazoltam a Fradiba. Edzőim Magó Gábor és Formaginni László. Idén még lesznek versenyeim, de amire igazán készülni kell, az az Országos Bajnokság, ami a nyáron lesz. Sajnos a márciusi középiskolai szóbeli felvételi miatt nem utazhatok Berlinbe versenyezni.