SPORTSIKEREK

Frisch László sikereiről:
Az idei tanévben is megrendezték a fiatal sportlövők országos diákolimpiáját. Iskolánk nagy reménysége, idén is halmozza a sikereket. A budapesti bajnokság megnyerése után országos babérokra tört Frisch László 6. b osztályos tanuló. Laci a légpuskával történő 20 lövéses verseny országos döntőjében a dobogó második fokára állhatott fel. Gratulálunk sikereihez, és további eredményes versenyeket kívánunk!

Frisch László 6. b osztályos tanuló beszámolója:
Országos bajnokság (sportlövészet)
2011. november 17-én részt vettem a Kecskeméten megrendezett országos sportlövészeti versenyen. Ezen a versenyen az ország legjobbjai vettek részt. A versenyen összesen 20 lövést kellett leadni, 10 lőlapra 2-2 lövést. A lőlapra 10 m-ről céloztunk, ahonnan a lőlap egy nagyobb gomb méretűnek látszik. Összesen 200 pontot lehetett elérni, én ebből 178-at lőttem és a második helyezést értem el. Az első helyezett csak 1 ponttal előzött meg. A sportlövészet biztos kéztartást és nagyon jó látást igényel. Az edzőnk azt mondja: „A sportlövészet a lusta emberek sportja.”

Zsámboki Rita testnevelő

Kerületi partizán bajnokok

A kerületi diákhét alkalmával ismét megrendezésre került a 7-8. osztályos fiúk partizán bajnoksága. Nagy meglepetésre a nagyfiúk is szeretnek játszani.

Mi is az a partizán?- kérdezhetik sokan. A hagyományos néven kiütőcskének is ismert fogyasztó játékot két csapat játssza egymás ellen, egymásnak szemben felállva, gumi labdával. A cél az ellenfél játékosait eltalálni a labdával. Az a csapat győz, amelyiknél több tanuló marad találatlanul. A játékot nehezíti, hogy mindkét csapat mögött egy ellenfél is áll, ő a csapatkapitány, más néven partizán, aki ugyanúgy dobhat, mint a társai, így két tűz közé kerültek a csapatok. Melléjük érkeznek az eltalált csapattársak, így játékban maradhatnak, és hátulról bombázhatják a riválisokat. Ha egy térfélről elfogytak a gyerekek, a partizán érkezik megmenteni a csatát. Amint őt is eltalálják vége a játéknak.

A mi fiaink is szeretik ezt a játékot. Ennek tanúbizonysága, hogy a verseny kiírása előtt érdeklődtek, mikor mehetnek már végre összemérni tudásukat más iskolák csapatai ellen.

Elérkezett ennek is a napja, egészen pontosan november 8-án. Útra kelt hát 11 gulneres fiú. Izgatottan várták az első összecsapást, melyen viszonylag könnyű győzelmet arattak. A második mérkőzésen a döntőbe jutás volt a cél. Megküzdhettek az általuk kemény ellenfélnek tartott csapattal. Rendesen megizzadtak a srácok, de ismét nyertek. Ekkor már nagy volt az öröm. A döntő játékba minden tudásukat, tehetségüket és lelkesedésüket bele adva nagyon szoros véghajrával egyetlen egy élettel felülmúlták a hazai csapatot, így BAJNOK LETT A GULNER!!!! Kitörő üdvrivalgással és vigyorgó arcokkal ugráltak a tornateremben: „Győztünk!” Gratulálunk a csapatnak, megérdemelten győztek!

Természetesen a jól megérdemelt jutalom sem maradhatott el. Minden játékos kapott egy finom csokit egy üdítővel. Ezúton is köszönjük szépen a szervező iskolának az ajándékokat és a jó hangulatú versenyt!

A csapat tagjai:

DIEMER LEVENTE