1956-ra emlékeztünk az 55. évfordulón

2011. október 21-én délben iskolai ünnepélyen tisztelegtünk 1956 emléke előtt.
Már hét közben hangolódtunk hetedikes és nyolcadikos diákjainkkal a közelgő ünnepre filmvetítés segítségével. Pirschenk Erika néni műsorát pedig nyolcadik bé osztályos tanulóink tanulták be és elevenítették meg az ünnepély napján. A műsorban közreműködtek ötödik osztályosaink is Paulik Zsuzsanna mozgáskoreográfiájával. Ünnepélyünket szép számban tisztelték meg vendégeink. Kerületi önkormányzatunk részéről Szarvas Attila Sándor és Bak Ferenc urak. A Gárdonyi utcai szépkorúak napközi otthonából népes delegációval érkeztek nagy örömünkre hajdani gulneres diákjaink, köztük a két legszebb korú, Margit néni és Teri néni. Ők ketten testvériesen osztoznak 184 esztendőn, s ismereteink szerint jelenleg ők iskolánk legidősebb volt diákjai! További jó egészséget kívánunk Nekik, s reméljük, hogy jó erőben köszönthetjük majd őket iskolánk következő kerek évfordulóján. Szép számban jelentek meg ünnepélyünkön az iskolai Szülői Munkaközösség osztályonkénti képviselői is. Így elmondhatjuk, hogy valóban családiasan, a gulneresek nagy családi körében tekinthettünk meg egy nagyon szép emlékműsort, s tiszteleghettünk együtt 1956 hősei előtt.