fát ültettünk az élhetőbb jövő reményében

Október 6-án iskolánk szép ajándéknak örvendezhetett. Az Auchan áruházak 50. születésnapja alkalmából facsemetékkel kedveskedtek nekünk, melyek egy napon, ha lombot növesztenek, biztosan enyhítik majd a tantermek tikkasztó melegét. Vendégeink, Pápai Ferenc, a soroksári áruház igazgatója és munkatársa, Hercog Tímea segítségével iskolánk 3. és 4. osztályos tanulói, valamint a többi osztály diákönkormányzat képviselői közösen ültették el a tíz facsemete egyikét az iskola előkertjében és kötötték fel a megemlékezés nemzeti színű, valamint az újjászületést, reményt és békét jelképező zöld színű szalagot a fák törzsére. Vendégeink ajándékot hoztak, de születésnapjuk alkalmából mi is meglepetéssel készültünk. Haróth Alexandra egy verset szavalt, negyedikeseink egy nagyon szép rajzot készítettek a mai nap emlékére, diákönkormányzatunk pedig nemzeti színű szalaggal díszített gulner kitűzőt ajándékozott vendégeinknek.

A fák az örök fejlődést, az állandó növekedést testesítik meg. A fák jelképezik az életet. Európában elterjedt szokás a gyermek születésekor fát ültetni. A hagyomány szerint, ha a gyermek a későbbiekben megbetegszik, a szülei átemelik az életét jelképező fa két ága között, ettől új erőre kap és meggyógyul. Mire a gyermek felcseperedik, a fa is meghozza gyümölcsét.

A fenti hagyományt követve ma két fát ültettünk el a harmadik és negyedik osztályos gyermekek számára, és a héten a többi osztályunknál is követjük ezt a szép szokást. A most elültetett fák jelképezzék a gyermekeink életét, cseperedjenek egészségben, nőjenek nagyra és erősre, legyenek élettel teli, lombjuk gazdag és védelmező.

Iskolánk dolgozói nevében kívánom, hogy a gyermekek segítségével elültetett fácska növekedjen tanulóinkkal együtt, hajtson erős és egészséges ágakat, és ha egyszer egy nap tanulóink öreg diákként látogatnak vissza hozzánk, emlékeztesse őket a közösen elültetett fa a mai napra és a mellette eltöltött kellemes pillanatokra.

Peringer Mónika
igazgatóhelyettes