megnyitottuk a 84. tanévet

Kedves Tanulóink, Szülők, Kollégák!

Szeretettel és tisztelettel köszöntöm minden kedves vendégünket a 2011/2012. tanév évnyitó ünnepélyén.

Őszintén remélem, hogy a nyári szünetben mindenkinek sikerült úgy kipihennie magát, hogy újult erővel kezdhetünk hozzá az előttünk álló tanév feladatainak megvalósításához.

A teendőink sokaságából most két fontos feladatot emelek ki:

Tisztességes, igényes munkavégzést várunk minden tanulónktól. Szeretném sokadszor is felhívni a figyelmeteket arra, hogy csak folyamatos, tisztességes munkavégzés eredményeként kaphattok legalább elégséges osztályzatot!

A másik legfontosabb terület, amire fokozott figyelmet szánunk: a házirend, az elfogadott játékszabályok betartása és betartatása.

Ezekhez, és az osztályfőnököktől a közeljövőben megismertek teljesítéséhez kérem a tanulókon kívül a szülők közösségének segítségét is!

A nyári szünetben több területen is sikerült felújításokat végeznünk: a leglátványosabb a 18-19. terem nyílászáróinak kicserélése, valamint festések több területen. Ezúton is kérek mindenkit: fokozottan figyeljen értékeink megóvására.

Nagy szeretettel és tisztelettel köszöntöm a nyáron érkezett tanulókon kívül az első osztályosokat. Eddig vendégként jártatok ide, mától kezdve azonban a Gulner Gyula Általános Iskola tanulóiként üdvözöllek Benneteket. Kívánom, hogy választásotok, illetve Szüleitek választása megvalósítsa reményeiteket, elvárásaitokat. Ehhez természetesen segítséget kaptok nevelőitektől, de tanulótársaitoktól is. Kérem a Diákszövetség nevében Takács Noémi és Balogh Dóra tanulókat, köszöntsék legfiatalabb diáktársaikat!

Tanulói létszámunk az iskola méreteihez, adottságaihoz mérten jelentősen változott a nyáron. Létszámunk 391 fő, 21 tanulóval több, mint ahogy a tavalyi tanévet zártuk.

A nyári változásokhoz tartozik, hogy pedagógus közösségünk is magújult. Három kolléga érkezett hozzánk:

Sok szeretettel köszöntöm Pirschenk Erika magyar-történelem szakos tanárt, Kovács Beáta magyar-történelem szakos tanárt, Kasné Rab Vivien tanítónőt, aki napközi munkájában vesz részt. Mindhármuknak sikeres munkavégzést és sok erőt kívánok!

Két kollégánk pályafutásának különleges mérföldkövéhez érkezett.

Szeretettel köszöntöm Hunyadi Saroltát, aki pedagógus pályafutásának 30 éves évfordulóját ünnepelheti, valamint szeretettel üdvözlöm Jánk Zsolt kollégánkat, aki 25 évet töltött ezen a pályán. Mindkettőjüknek további sok sikert és kitartást kívánok!

A változások még nem értek a végéhez.

Herendi László kollégánk, akit csak Laci bácsiként szoktunk emlegetni, a jövő héttől az Országos Széchenyi Könyvtárban folytatja tevékenységét. Iskolánkban 1988 óta sokféle területen dolgozott. Köszönjük neki a napközis éveket, a tanítói, könyvtárosi tevékenységét, az igazgatóhelyettesi elmúlt öt évet, a nyári táborokat, bálokat és még sorolhatnám… Új munkakörödhöz sok sikert, jó egészséget kívánok mindannyiunk nevében!

Végezetül olyan kollégától veszünk most búcsút, aki 1976 óta nemzedékek sorozatát nevelte iskolánkban. A nevelőtestületünkben eltöltött idő alatt alkalmazotti közösségünk vezető személyiségévé vált. Tanulóiból osztályfőnökként négyévente sikeres, együttműködésre képes, kiváló közösségeket alakított, akik az osztálytalálkozókon is emlegetik az együtt töltött éveket. Az iskola környezeti nevelésének, környezetvédelmi tevékenységének meghatározó személyisége volt. Ez irányú, környezettudatos nevelést szolgáló szakkörei, magatartása a tanulók számára példaértékűek voltak. Vándortáborok, Erdei iskolák szervezésével Magyarország számtalan tájegységét, kulturális értékeit, természeti sajátosságait mutatta meg tanulóinak.

A nevelőtestület határozott véleményalkotó tagjaként pályakezdő kollégáinak szakmai, pedagógiai beilleszkedését is szívügyének tekintette. A kollektíva kirándulás-felelőseként számos közösségépítő élménnyel gazdagította közösségünket. Munkabírása, stabilitása fiatalabb kollégák számára a mai napig is példaértékű, követendő. Tisztelettel köszöntöm nyugdíjba vonulása alkalmából Rakó Éva nénit, akinek szeretném átnyújtani a 40 éves Pedagógus Szolgálati Emlékérmet is.

Szeretném bemutatni közvetlen vezetőtársamat, iskolánk új igazgatóhelyettesét Peringer Mónikát, akit régóta jól ismertek és tisztelhettek iskolánk angoltanáraként, kollégáim pedig munkaközösség-vezetőként is.

Kérem a jelenlegi, illetve az 1. osztályokban ma megválasztott SZMK képviselőket, hogy az elmúlt évekhez hasonlóan segítsék közös munkánkat!

Kedves Tanulók!

A következő napokban lehetőségetek van arra, hogy tanórán kívüli programokra is jelentkezzetek. Az osztályfőnököktől jelentkezési lapokat kaphattok iskolai szakkörökre, iskolán kívüli nyelvtanfolyamokra, református, katolikus hitoktatásra, sakk-szakkörre, és még sok egyéb elfoglaltságra! Éljetek a lehetőségekkel, de soha ne felejtsétek legfontosabb feladatotokat: a tanulást!

Bízom abban, hogy idén is sikeres, élményekben gazdag évet tölthetünk el, amelynek végén elmondhatjuk: mindent megtettünk, amit lehet.

Ezennel 2011/2012. tanévet, az iskola 84. tanévét megnyitom!

Kerekes Elek igazgató