TSE-LÁNYAINK NEMZETKÖZI SIKERÉRŐL

Újabb remek eredményekkel gazdagították az iskolánkban
működő Tiringer S.E. dicsőség- és kupagyűjteményét lányaink,
akik nemzetközi megmérettetésen DUO-ban és csapatban is
első és második helyezéseket értek el.
Az alábbiakban olvashatjuk Haróth Renáta és Alexandra
élménybeszámolóját az utazásról s az izgalmas versenyről:

"2011. június 4-5-én a Tiringer S.E. izgalmas reggelekre ébredt, mert a német szervezésű Európa Bajnokságon vettünk részt. Volt olyan gyakorlat, ami már Merseburgban kvalifikálta magát három héttel ezelőtt. Akik még nem jutottak be az Európa Bajnokságra, azok szombat délelőtt megtehették ezt. Még aznap elkezdődött a felnőtt verseny, ahol két csapattársam jól szerepelt. Mindenkinek sikerült a kvalifikáció, így vasárnap mindenki felléphetett. Korán kezdődött a napunk, mert a gyermek és junior versenyzők léptek fel. Először a B kategória kezdte a versenyzést. Ezt követően az A kategória jött. Ebben szerepelt a duó és csapat gyakorlatom. A duó előtt nagyon izgultam. A csapat együtt izgult, mert mi először versenyeztünk A kategóriában. Az eredmény-hirdetésnél kiderültek a helyezések. Duóval 2. helyezettek lettünk, s csapattal szintén. Nagyon jó verseny volt és remélem jövőre is ott állhatok a színpadon. Szeretem az egyesületet, mert amellett, hogy ilyen lehetőségeink vannak, még olyan emberekkel, edzőkkel, vezetőkkel, csapattársakkal tölthetjük az időt, akik között jól érezzük magunkat és úgymond >egy csónakban evezünk<.”

Haróth Alexandra 6. a

"2011. június 4-5-én a Tiringer Sportegyesülettel fontos versenyen vettem részt, az Európa Bajnokságon. Csapat és duó produkcióval léptem fel. Nagyon aggódtam, hogy hogyan fogunk szerepelni. Életemben először vettem részt úgy az Európa Bajnokságon, hogy duóban táncoltunk. Emiatt kicsit izgultunk a társammal. A duótársam Jánosik Laura, aki a XVII. kerületben jár általános iskolába. A csapatban többen vagyunk, már több éve együtt táncolunk. Egy ilyen versenyen mindig több száz fellépő indul és a zsűrinek nehéz dolga van. Tizedpontok is számítanak a helyezéseknél. Az ellenfeleinket általában nem értjük, mert németül, hollandul, stb. beszélnek. A német versenyek jól szervezettek. Semmi probléma nem fordulhat elő. A csapatunk 2. helyezést, a duónk 1. helyezést ért el. Remélem, máskor is eljöhetek versenyezni, mert ez nem csak versenyről szól, de jól is érezzük magunkat az egész egyesülettel. Persze a verseny is nagyon fontos!"

Haróth Renáta 4. b