beszélgetések a biztonságról

A Biztonságos Iskola Mozgalom tevékenységeihez csatlakozóan 2011. február 7-én és 9-én a Budapesti Rendőr-főkapitányság szakemberei tartottak tájékoztatót, elgondolkodtató beszélgetést a felső tagozatos gyermekek számára.

Több téma is előkerült: beszélgettek a barátválasztásról, a média hatásáról, törvényekről, jogszabályokról egyaránt.

Mindegyik téma megtárgyalása során az volt az előadók célja, hogy a gyerekek legyenek tisztában döntéseik következményeivel, a személyes felelősségükkel.

További terveink között szerepel a kerületi rendőrkapitányság bűnmegelőzéssel, ifjúságsegítéssel foglalkozó munkatársainak meghívása, osztályonként havi két alkalommal. Ebben a tanévben először nyílik arra lehetőség, hogy a D.A.D.A program képzett előadói tartsanak korosztálynak megfelelő szinten, az adott csoport igényeinek, az ott felmerülő problémáknak megfelelő előadásokat. Ezeket az órákat osztályfőnöki órákon, illetve a tanítás utáni időben tartják majd meg, alkalmazkodva az egyes tanulócsoportok időbeosztásához is.

Molnárné Posta Júlia