SZINRONÚSZÓNK SIKERÉRŐL

Versenyünk 2010.04.10-én volt, Székesfehérváron. Én duó versenyszámban indultam barátnőmmel, Borbély Kincsővel,.20 ellenfelünk volt.  Egy héten háromszor megyek edzésre (kedd, csütörtök, péntek). Nagyon szeretek szinkronúszni, mert ez egy különleges sport. Az edzőm, Árkovics Petra, olimpiai szinkronúszó, mindig a lehető legjobban felkészít minket a versenyekre. Bízik bennünk, a versenyek előtt mindig bátorít minket. Eddig három versenyen voltam az első Monoron volt 2009.04.06-án, delfin kupán, ahol mini kombóval (egy 4 személyes csapat) indultunk, ahol első helyezést értünk el. Második versenyem 2009.12.05-én volt szólóval indultam a Mikulás kupán, ott második helyezést értem el, bár csak egy hetem volt rá, mert duótársamnak sérülése lett így átvariáltunk pár részt a duónkból. Harmadik versenyünk, 2010.04.10-én volt. Szeretem a versenyeket, mert szeretem megmutatni, hogy mit tudok, mert izgalmas, mert ez nem csak gyakorlás, hanem komolyan csinálhatom, minden erőmet bele kell fektetnem. Ha tényleg jól csináltam és mindenre figyeltem, akkor érmet is nyerhetek. A versenyzés nekem egy megtisztelő dolog is, mert ha nem vagyok elég jó, akkor versenyre se mehetek. Edzőtársam – akivel a duóban első helyezést értem el – Borbély Kincső az egyik legjobb szinkronúszó, akit ismerek, 10 éves és ügyesebb, mint én. Kincső 5 éve szinkronúszik, én pedig 3 éve. Az edzőnk versenyeken, bemutatókon vagy szinkronúszó rendezvényen minket együtt léptet fel, mert mi együtt nagyon jók vagyunk szerinte. Az egész csapat nagyon jó. Következő hónapba – májusba – megint megyünk Monorra, a delfin kupára. Ősszel megyünk egy nagyobb versenyre, de arról részletesebben még nem beszélt az edzőnk.

A versenyeken a kontyunkra Horváth Rozi étkezési zselatint kennek, hogy ne essen szét, és így jobban nézzünk ki – a kontyunkra valamilyen díszt tűznek fel. Szém flitteres és mintás fürdőruhát veszünk fel, és a dresszhez illően kisminkelnek minket. Így megyünk a vízbe. A beugrás előtt szépen bevonulunk s egy szép beállás, kezdés után vízbe ugrunk s elkezdjük a sorgyakorlatot. A végén a bírók pontoznak a technikai és a szinkron kategória szerint. Végül jön az eredményhirdetés.