Szinkronúszás

Szeretném megismertetni mindenkivel a kedvenc sportomat, amit 5 éve csinálok a H2O Synchro SE egyesület színeiben, a volt MALÉV uszodában. Hetente három délutánomat töltöm itt. Az edzések alatt a szárazföldi erősítések és lazítások után sokat úszunk, még többet a víz alatt és nehezebbnél nehezebb kéz és láb elemeket tanulunk a vízben. Ez a munkásabb oldala, de ha jól teljesítünk, akkor jöhet a zenés kűr. Eleinte a parton tanuljuk be a koreográfiákat, majd vízbe addig gyakoroljuk, amíg tökéletes nem lesz. A duóban kettő, a csapatban nyolc gyerek dolgozik együtt, a cél pedig az, hogy pontosan együtt mozogjunk a zenével és egymással.

Az elmúlt 5 évben számos versenyen indultunk, ilyenkor csillogó egyforma dresszben vagyunk, a hajunkat kontyba tűzzük fel, és hogy ne hulljon szét a vízbe zselével fedjük le. Az idei év nagyon jól sikerült, az Országos Bajnokságon és a Magyar Köztársaság Kupán is, mind duóban, mind csapatban megnyertük a versenyt, az utóbbinál az egyesület vihette haza a legtöbb aranyat szerzett csapatnak járó kupát is.

Minden lánynak merem ajánlani ezt a sportot, aki szereti a zenét, a táncot, szeretne egy csapatban dolgozni, és nem ijed meg a kemény munkától.

Fodor Adél 4. a