tavaszi sportsikereinkről

Országos mini röplabda bajnokság

Május 2-án reggel 7-kor indultunk a Táncsics Mihály Általános Iskola elöl a Táncsicsosokkal. Három óra alatt értünk le Békéscsabára. Amint odaértünk már kezdődött a meccsünk. A Kaposvári Sportiskola ellen. Nagy küzdelem folytán kikaptunk 2:1-re. Egy kis pihenés után kezdődött a második meccsünk a Kunhegyes ellen, aki végül az egészet megnyerte, tőlük 3:0-ra kaptunk ki. Elmentünk ebédelni. Visszaértünk a csarnokba, már kezdődött a következő meccs a Dág csapat ellen. Őket 3:0-ra elvertük. Pihentünk egyet és utána a Dunaújváros ellen, akit 2:1-ra elvertünk. Jó sokat pihentünk és 8:30-kor kezdődött a meccsünk az 5. helyért, amit a nagy fáradság miatt elvesztettünk 2:1-re. Így hatodik helyen végeztünk. De még ottmaradtunk, mert meg kellett várni a díjátadót, hogy átvegyük az oklevelet. Megkaptam a legjobb játékos különdíjat. Késő este értünk haza.

Pádár Krisztián 6. a

A csapat:
Pádár Krisztián, Bognár Balázs, Móricz László, Sajner Attila

Kerületi Kosárlabda Bajnokság

Lezajlottak a III. korcsoportos fiú kosárlabda mérkőzések 11 csapat részvételével. A csoport meccsek során az Ady, illetve a Vajk iskola csapatát megvertük, a Darus iskola csapatától vereséget szenvedtünk, így csoport másodikként a másik csoport 1. helyezett csapatával mérkőztünk meg a rájátszásba kerülésért. Itt a Kandó iskola csapatát vertük meg színvonalas, jó játékkal.

A rájátszásban Fortuna ismét elkerült bennünket. Egymás után kellett játszanunk a mind fényesebb éremért. Az első meccsen harcias jó játékkal meg is vertük az Eötvös iskola csapatát. Ezután jött az arany-meccs. Ismét a Darussal. E két mérkőzés közvetlenül követte egymást, s így érthető módon tanulóinkon a második játékidőre már előjöttek a fáradság jelei: pontatlanokká váltak a passzok illetve a kosárra dobások. Kikaptunk… Ezüst érmesként jöttünk le a pályáról.

De mint később kiderült nem csak mi tudtunk elfáradni, hanem a Darus is, melyet a pihent Eötvös csapata megvert. Körbeverés. Így mi jártunk rosszabbul: bronzérmesek lettünk.

Gratulálok a csapat valamennyi tagjának az egész tornán nyújtott magas színvonalú, szemet is gyönyörködtető, jó játékért, ami sok embernek fel is tűnt!

Jándi János testnevelő

A csapat:
Bata Tamás, Pálfi Márk, Szabó Bence, Czank Gergely, Major Benedek, Tóth Kristóf
Pádár Krisztián, Farmosi János, Kővári Balázs, Tajti Ádám

Lövészversenyen voltunk

Mint minden évben idén is megrendezték a kerületi lövészversenyt. Erre május 6-án került sor a Bókay kertben, ahol iskolánk is képviseltette magát. Összesen kilenc iskola jött el a versenyre, amin mi az 5. helyezést értük el. A csapat tagjai voltak: Varga Zsolt, Molnár Benke Donát, Vágási Béla, Fáró András, és Botár Attila. Emellett Varga Zsolt egyéniben is az 5. helyezést érte el. Gratulálunk!

Fáró András 8. a