"Eleven" a gyerek?

A 2007/2008. tanévben a Bűnmegelőzők Országos Szakmai Szövetsége és a Budapest főváros Városrendészeti Bizottsága támogatásával a Biztonságos Iskola Mozgalom bázisiskolája lettünk. Bővíteni szándékozzuk tevékenységeinket (képzések, programok, tréningek) a gyermekek, a szülők és a nevelőtestület számára is.

2007. november 07-én 14. 00 órakor Jávori Ildikó, az Eleven Team, a Hiperaktív Gyermekeket és Szüleiket Segítő Alapítvány szakmai vezetője tartott tájékoztatót és módszertani útmutatót pedagógusaink számára, majd 16. 30-kor a szülők számára is.

Néhány gondolat az Eleven Team munkájáról:

„Az Eleven Team Alapítványt azért hoztuk létre, hogy a hiperaktív, eleven gyermekekkel és családjaikkal sorsközösséget vállalva a sokszor beszűkült életterüket szigetszerűen élő gyermekek és családjaik életminőségét javítsuk, és társadalmi beilleszkedésüket ösztönözzük, segítsük. Elkötelezett, szakmailag kiváló csapatunk vezetője Jávori Ildikó.
Azon dolgozunk, hogy a hiperaktív, eleven gyermekeknek:

- segítséget nyújtsunk az optimista, alkalmazkodni tudó, sikeres felnőtté válásban;

- hogy az elevenségük ezentúl ne hátrány legyen számukra, hanem egyedi, előnyös tulajdonság;

- hogy kiegyensúlyozott, boldog, káros szenvedélyektől mentes életet élhessenek;

- hogy olyan foglalkozást válasszanak maguknak, amelyben egyéni tulajdonságaik érvényesülhetnek;

- hogy a munka sikerélmény legyen számukra, és a munkatársaik büszkék legyenek arra, ha velük dolgozhatnak.”

A nevelőtestület és a szülők módszertani segítése mellett 2007. november 10-én a Bókay Kertből indulva családi tréninget szervezünk hat család számára.

Miért jó ez a tréning?

A megszokott  kényelmi helyzet nem ösztökéli fejlődésre a gyermeket. A komfortzónából kilépve, a természetben szervezünk speciális szabadtéri játékokat, melyekben a gyermek az élményből, az új helyzetből tanul új alkalmazkodást, saját terhelhetőségének határait. Kincskereső feladatok, játékos nyomkövetés, erőpróbák, ügyességi játékok, csapatmunka, jelkövető útvonalhaladás, menedékkészítés és rejtőzködés, tájékozódási és jeladási gyakorlatok, kötélelemek (mászás, ereszkedés)

A tréning:

- viselkedéskontroll elemeket tartalmaz;

- fejleszti a figyelmet;

- növeli az önbizalmat;

- fejleszti az alkalmazkodó képességet;

- segíti a helyzetmegértést;

- javítja a kivárást-késleltetést.

MPJ