Bűnmegelőzési koordinátorunk nívós kitüntetése

Molnárné Posta Júlia gyermek- és ifjúságvédelmi felelősnek a Biztonságos Iskola Mozgalomban kifejtett tevékenységéért a Közép-Európai Közbiztonsági és Bűnmegelőzési Intézet Magyar Sólyom Érdemrend Középkeresztje elismerést adományozta.

A Gulner Gyula Általános Iskola 2004. tanév folyamán csatlakozott a Bűnmegelőzők Országos Szakmai Szövetsége és a Budapest Főváros Városrendészeti Bizottsága által támogatott Biztonságos Iskola Mozgalomhoz.

A Biztonságos Iskola Mozgalom céljai:

- a bűnözést elősegítő okok, körülmények és feltételek megszüntetése;

- az állampolgárok komplex biztonságérzetének mennyiségi és minőségi befolyásolása;

- a közösségi kontroll fejlesztésére;

- olyan programok kidolgozására és megvalósítására, amely arra ösztönzi a közösségeket, családokat és egyéneket, hogy biztonságos környezetet teremtsenek.

A Biztonságos Iskola Mozgalom céljainak elérése érdekében (szakmai és civil szervezetek munkájának összehangolása, a nevelőtestület, a szülők és a gyermekek számára szervezett programok létrehozása) kifejtett színvonalas munkáját jutalmazták ezzel az elismeréssel.

Kitüntetéséhez gratulálunk, munkájára büszkék vagyunk és köszönjük diákjaink nevében is!