Világbajnok fitnesz óra a Gulnerben

A Fitt Diák Program keretében június 6-án iskolánkban járt Katus Attila hatszoros aerobic világbajnok. A mozgalom célja az egészséges életmódra nevelés, a mozgás és sportolás iránti érdeklődés felkeltése.
Attila a világ számos országában megfordult versenyzőként. Az ott szerzett tapasztalatait kamatoztatva végzi munkáját óraadóként többek között a Testnevelési Egyetemen, valamint fitnesz termekben. Rendszeresen hívják őt iskolai-, városi szabadidős rendezvényekre az ország minden tájáról.
Szaktudását olyan profi módon és játékos formában közvetíti, ami magával ragadta a mi tanulóinkat is. Egy zenés aerobic órát tartott lelkes közönségének. A gyerekek szinte varázsütésre azonosultak a mókás, tanáraikat is megnevettető, ugyanakkor rendkívül hasznos gyakorlatokkal. Érzékelhettük, milyen könnyedén és hatásosan lehet mozgásra inspirálni őket, ha kicsit változtatunk a stíluson, megközelítésen.
Ezután néhány fontos tanácsot adott az egészséges táplálkozást, egészséges életmódot illetően.
Profi sportolói múltja, testi-lelki jó közérzet iránti elkötelezettsége, segítőkész fellépése által lett a jelen ifjúság egyik hiteles – manapság sajnos egyre fogyatkozó - pozitív példaképe.
Örömmel vettük, hogy meglátogatott minket nagy élményhez juttatva ezzel diákjainkat.
Biztosak vagyunk benne, ez egy gyümölcsöző kapcsolat kezdete.
Az általa képviselt hozzáállást, szemléletet és ennek ilyen szimpatikus közvetítését a jövőben igyekszünk iskolánkban is megvalósítani.

Murvai Péter

vissza a navigáláshoz        vissza az életképekhez