RENDHAGYÓ TÖRTÉNELEM ÓRÁN A 8.
a OSZTÁLY

2007. január 11-én délben külső helyszíni történelem órán a 8. a osztály Zsolt bácsi vezetésével, Gábor bácsi kíséretében felkereste a Helytörténeti Gyűjtemény Szent Lőrinc Sétányon berendezett kiállítótermeit.
A rendkívül jól szerkesztett és érdekesen berendezett időszaki kiállítás "Múltunk 1948-1956" címmel a magyar "ötvenes évek" emlékeit tárta a diákok elé. Tomori Lajos bácsi helytörténeti gyűjtőmunkájának köszönhetően emléktárgyakkal pazarul berendezett kiállítótermekben valódi időutazáson járhattunk.
Külön köszönjük Schmidt Kati néni élvezetes tárlatvezetését, aki személyes élményeit is elmesélte, fényképeit is megmutatta nekünk. Érdekes feladatlapok segítették munkánkat, melyeket később az iskolában is használni fogunk a témát feldolgozó történelem óránkon.
Sajnos a kiállítás január 25-én bezár, ezért minden történelem kedvelőnek javasoljuk, hogy keresse fel, akár családilag is, amíg megtekinthető!

vissza a navigáláshoz        vissza az életképekhez